13.kolo, Zlínský | Kroměříž | Okresní přebor , 2023-2024

--

--

8 gólů v Žeranovicích

2

Žeranovice uvítaly na své půdě mužstvo z Počenic, v poločase skóre bylo vyrovnané, ve druhé půli však překlopili domácí zápas na svoji stranu.

Vyrovnaná první půle

Žeranovice byly jasným favoritem tohoto zápasu, první poločas ovšem lépe probíhal pro hosty z Počenic. Ve 20. minutě se totiž do protiútoku dostal David Večerka a svůj útok zakončil gólem. Počenice tak vedly 1:0. Žeranovice byly lepším týmem a tlačily se do útoky, ale bohužel pro ně žádnou z jejich velkých šancí nevyužily, a skóre tak stále bylo příznivější pro hosty. Ve 37. minutě navíc navýšil skóre zápasu na 2:0 Šimon Lejsal po dalším protiútoku, každopádně na této taktice byla založena celá hra Počenic. 7 minut nato se ale gólově prosadili i domácí. Dvěma slepenými góly ve 44. a 45. minutě se dostali zpátky do hry domácí, když se nejprve prosadil Petr Zámorský a poté Ladislav Zakopal. Skóre o poločase tedy bylo vyrovnané 2:2 a druhý poločas mohl nabídnout dobrou podívanou.

4 góly domácích

Narozdíl od první půle se ta druhá už odvíjela jasně pro domácí. V 50. minutě se dostali domácí do vedení, když se podruhé v zápase prosadil Ladislav Zakopal. Hned 5 minut minut nato se prosadil podruhé v zápas i Petr Zámorský, který poslal svůj tým do vedení 4:2. V 60. minutě už bylo vedení domácích 5:2, když svůj hattrick zpečetil Ladislav Zakopal. To samé se povedlo i Petru Zámorskému, a to v 64. minutě. 2 hattricky v jednom zápase!! Skvělý počin od těchto dvou borců. Žeranovice tak vyhrály 6:2 a připsaly si i v posledním zápase podzimní sezóny 3 body do tabulky, patří jim tak 2. místo v tabulce se ztrátou pouhých tří bodů na první Lubnou.

Žeranovice
Miroslav Polášek (trenér): Festivalem neproměněných šancí z naší strany se dá nazvat 1. poločas utkání Žeranovice - Počenice. Minimálně 5 tutovek jsme neproměnily a tak Počenice po dvou ojedinělých šancích vedly 2:0. Přes jednoznačnou herní převahu se nám podařilo naštěstí díky dvěma slepeným gólům Zámorského a Zakopala v posledních minutách prvního poločasu srovnat skore a jít do kabin za stavu 2:2. Druhý poločas jsme Počenice již k ničemu nepustili a góly Zámorského a Zakopala jsme upravili skore na konečných 6:2. Oba hráči si nadělily hatrick a patřili mezi nejlepší hráče na hřišti. Podzimní část jsme zakončili vitězstvím, druhým místem v tabulce a za to patří všem hráčům velké poděkování.