6.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. C, 2023-2024

Lídr soutěže poprvé klopýtl

13

Polešovice obraly o body lídra tabulky z Ořechova

Domácí šli díky penaltě do vedení

Ihned na začátku utkání v 7. minutě fauloval hostující Měštánek. Domácí tak dostali k dispozici pokutový kop, se kterým si střelou pod břevno poradil Bartošík. Ve 20. minutě utkání dokázal míč za záda hostujícího brankáře procedit Kowalík a Ořechov tak vedl 2:0.  Hosté měli taky své šance, ale bohužel pro ně se žádnou nepodařilo proměnit. Do kabin se tak šlo za stavu 2:0 pro domácí.

Hosté nesložili zbraně a s výsledek srovnali

Hosté se do toho ve druhém poločase opřeli a v 53. minutě zásluhou Náplavy srovnali. Byla to krásná střela z dálky, která se ještě odrazila od tyčky. V 78. minutě hosté opět zahrávali přímý volný kop. Ten si vzal na paškál znovu stoper Náplava a opět střelou placírkou vyrovnal skóre zápasu. V 82. minutě zápasu se prosadil střelou bodlem Mazúch a vrátil tak opět domácím vedení. V 90. minutě zápasu už nikdo z hostů nedoufal v bodový zisk. To si však nechtěl nechat líbit Kaspřák a svůj přímá volný kop poslal za záda domácího brankáře.

TJ Sokol Ořechov
Jiří Kowalík - trenér: Zápas byl vyrovnaný v poli. My jsme měli více vyložených šancí, ale bohužel jsme neodskočili na 3:0 když jsme měli a pak přišly dva góly z trestných kopů. Pak jsme sice dali na 3:2 po rohu, ale v 90. minutě jsme inkasovali z další standartky, takže máme bod a jde se dál. Nejsme kapela, abychom pořád vyhrávali

1. FC Polešovice
Honaz Andrýsek: Ořechov předvedl kvalitní tvrdý, kvalitní a rychlý styl hry, ale myslím, že Polešovice překvapily,hlavně po vstřeleném gólu, to s nimi trochu zamávalo protože nejsou zvyklý vést jen o branku natož 2:2. Měla tam pak také mezery a dělali chyby. Obě strany měly několik šancí, ale rozhodly ty, které skončily v síti. Byť první půlku vyhráli 2:0, druhou prohráli 1:3, což si myslím, že vysílá jasný vzkaz o zkvalitnění kádru Polešovic, ale i sehranosti jako takové. Z posledních 4 zápasů bereme 10 bodů, doufáme, že v tomto duchu budeme pokračovat.

S. Kuchař [-] - T. Durna [-] , M. Martykán [-] (62. P. Mazúch [-] ) , D. Váňa [-] , P. Bartošík [-] , J. Kowalík [-] (89. R. Plevák [-] ) , J. Prachman [-] (66. R. Petřvalský [-] ) , J. Kolařík [-] (89. R. Špendlík [-] ) , A. Červinka [-] , S. Malůš [-] , R. Trlida [-]

M. Pavela [-] - P. Kaspřák [-] , R. Uherek [-] (46. M. Ficek [-] ) , A. Machala [-] , E. Měšťánek [-] , O. Crla [-] , A. Jašek [-] , R. Blaha [-] , F. Silný [-] , J. Náplava [-] , J. Stašek [-]

ŽK: 90. T. Durna - 35. E. Měšťánek , 66. M. Pavela , 85. J. Stašek .
Počet diváků: 231. Rozhodčí: DORŮŠEK Michal - KUCHAŘ Zdeněk (N), BĚHÁVKA Jiří (N).