3.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. A, 2015-2016

--

Francova Lhota porazila Hrachovec rozdílem třídy

66. R. Chmela , 71. O. Filák , 87. R. Chmela
0

Ve 3. kole hostila Francova Lhota na svém hřišti zatím stoprocentní Hrachovec. Nad 200 diváků vidělo vyrovnaný zápas, který rozhodl až v 66. minutě záložník Chmela. Domácí hráči přidali ještě další dva góly a nakonec zvítězili jasně 3:0.

Úvodních pětačtyřicet minut bylo bez šancí

Hostující tým postavil mírně starší sestavu, v základní jedenáctce nastoupilo hned několik hráčů ze staré gardy, což se možná projevilo na rychlosti, se kterou naopak neměli problém domácí. Přesto v prvním poločase nebylo k vidění příliš mnoho šancí, a tak oba celky odešly do šaten za bezbrankového stavu.

Zápas rozhodl Chmela

To druhá půle byla o něčem jiném. Francova Lhota přidala na tempu a výsledkem byl úvodní gól. Probíhala 66. minuta, domácí dobře rozjeli protiútok, na jehož konci byl záložník Radek Chmela, který střelou k tyči otevřel skóre – 1:0. O pouhých pět minut později byl náskok Francovky dvougólový. Po krásné kombinaci našel Patrik Zimek volného Ondřeje Filáka, který pohodlně zvýšil na 2:0. Hosté po druhé inkasované brance evidentně odpadli, což se nakonec domácímu celku podařilo využít. V 87. minutě si balon pohledně mezi sebou vyměnila opět dvojice Zimek – Filák, druhý jmenovaný posunul kulatý nesmysl na Chmelu a ten se nemýlil ani podruhé – 3:0. Domácí se v tomto utkání mohli spolehnout na univerzála v sestavě Lukáše Spitzera, který opět nastoupil v brance a dobrým výkonem pomohl k zisku tří bodů.

TJ Sokol Francova Lhota
Martin Trchalík, představitel klubu TJ Sokol Francova Lhota: "Vyrovnaný zápas s minimem šancí jsme nakonec dokázali dovést do vítězného konce. Dobře nám zachytal i brankář Spitzer."

L. Spitzer [-] - M. Rösner [-] , L. Filák [-] , R. Matušinec [-] , Z. Surovec [-] - M. Mňačko [-] , R. Zimek [-] (25. J. Kořenek [-] ) , P. Pukýš [-] , R. Chmela [-] - O. Zimek [-] (53. P. Zimek [-] ) , O. Filák [-]