7.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2021-2022

--

--

Ledeč smazala třígólové manko během sedmi minut

15

V sobotu 11.9. se na Janáčkově stromořadí v Třebíči střetli domácí fotbalisté s hostujícím týmem Ledče nad Sázavou. Hosté prohrávali o tři góly, ale během sedmi minut dokázali skóre srovnat...

Domácí Třebíč vyučovala lekci produktivity

Hned od úvodních minut bylo jasné, že oba týmy budou chtít hrát spíše odzadu. Nikdo nechtěl udělat chybu, ale i tak měli opticky mírně více ze hry hosté. Ovšem úvod byl bez šance, největší z nich měl domácí křídelník Maleta, který v 8. minutě dostal míč za obranu, a poradil si s hostujícím brankářem Vencem 1-0. Poté opět více ze hry měla Ledeč, ale všechny akce končily nejdále na vápně domácích. A tak přišel trest. Třebíč útočila jen sporadicky spíše z brejkových situací, kterých využívala především pasy za obranu na Válka a Durdu. Po jedné z akcí domácích přišel rohový kop. Zkušený domácí útočník Válek posadil míč přesně na hlavu úplně volného Suchny, který uklidil hlavou 2-0. A opět následoval stejný scénář… Ledeč měla míč spíše na kopačkách, ale přizpůsobila se pomalé a klidné hře domácích, kteří stále hrozili pouze rychlými protiútoky. Hostům to ale dělalo potíže. Největší šanci v prvním poločase měl hostující Toula, který výstavně trefil míč zpoza vápna, jeho střelu ale brankář Duba vytlačil čistě očima do tyčky. Poločas tak skončil trošku překvapivě 2-0 pro domácí, kteří Ledeč zaskočili svojí produktivitou.

Ledeč dokázala během 7 minut vstřelit tři branky

Všichni hráči se do druhé půle pustili tak trošku nepřipraveni a začalo se opravdu vlažně. Hrálo se nahoru a dolu. Největší šanci úvodních minut druhé půle měli opět ale hosté, brejkovou situaci Bačkovský vyřešil přihrávkou před odkrytou klec, jenže byla příliš prudká a Procházka na přihrávku nedosáhl. A opět se potvrdilo fotbalové pravidlo, nedáš – dostaneš. Hned z protiútoku v 57. minutě se dostal do šance po obrovské chybě hostujících stoperů opět Suchna, který si opět věděl rady a zvýšil už na 3-0. Poté přišel klíčový okamžik. V 64. minutě se dostal do hry hostující útočník Chlubna, který nastoupil ke svým prvním minutám po zranění, hru Ledče oživil, o chvíli později vystřídal zraněného Bačkovského ještě Fišer. Hosté úplně ožili, hned v 66. minutě dostal míč do vápna kapitán Toula, poté přišel souboj domácího brankáře Duby s hostujícím Chlubnou, který vybojoval míč a Trpišovský snížil na 1-3 z pohledu hostí. O 4. minuty později se po závaru v brankovišti prosadil právě střídající Chlubna. A aby toho nebylo málo, tak o další 3 minuty později vyrovnal po rohovém kopu druhý střídající Fišer, který míč do sítě donesl na vlastní hrudi. Od této chvíle byly všechny psychické síly právě na hostující straně. Domácí ale i nadále hrozili z brejků a především z rohových kopů, kterých zahrávali hned 13. V závěru už si hosté šanci nevytvořili, ale na straně domácích mohl rozhodnout domácí kapitán Florián, trefil ale svého spoluhráče a v 90. minutě se dostal do příležitosti střídající domácí útočník Nguyen Ta Hai Dang, který běžel sám na brankáře, ale Venc lapil jeho střelu. Proto zápas skončil 3-3 a došlo k další dělbě bodů.

FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou
Jakub Bačkovský (útočník): Od Třebíče jsme čekali, že nás bude chtít zatlačit a rychle to rozhodnout...netlačila nás vůbec, spíš naopak, měli jsme hodně prostoru, ale dělali jsme strašné chyby, oni nám dali dvě branky po našich absolutně zbytečných chybách. V prvním poločase jsme si zasloužili minimálně branku, bohužel jsme chtěli hrát vše až do brány a proto jsme kromě břevna a nějakých střel, které sotva doletěly do branky, ani neměli příliš šancí. Do druhé půle jsme chtěli vletět a vyrovnat… Jenomže oni nám přidali třetí branku a už si mysleli, že mají vyhráno, naši hru naštěstí oživila střídání, především Chlubnič, který se vrátil po zranění a vletěl do nich jak tank. Je škoda, že je z toho jen remíza, na druhou stranu jsme rádi, protože bod z venku a ještě k tomu za stavu 3-0 v 66. minutě prostě bereme.