23.kolo, Vysočina | Havlíčkův Brod | Okresní přebor , 2018-2019

--

Lipnice porazila Golčův Jeníkov

18. R. Kubát (p.) , 45. R. Kubát , 69. J. Bouchner , 83. R. Kubát
13

Důležitou výhru si připsala o víkendu Lipnice, když na svém hřišti nasázela čtyři góly Golčovu Jeníkovu. Domácí na svého soupeře nastoupili v kombinované sestavě a díky soustředěnému výkonu berou všechny tři body

Domácí otevřeli skóre z penalty

Od začátku utkání drželi míč na kopačkách především domácí. Pohybovali se na polovině vlažně hrajícího Jeníkova a vytvářeli si šance. V 10. minutě hlavičkoval Rosenberg před odkrytou brankou, centr byl však příliš prudký a lipnický hráč v záklonu přestřelil. V 18. minutě si tentýž útočník vykoledoval penaltový faul. K penaltě se postavil Kubát, a přestože si Trunek sáhl, Lipnice vedla 1:0. Další průběh zápasu moc vzruchů nepřinesl. Až ve 45. minutě napřáhl z 20 metrů Kubát, a přestože jeho střela neletěla rychlostí zvuku, před brankářem hostí nebezpečně skočila a znamenala vedení 2:0.

Kubát dokonal hattrick

Do druhého poločasu vstoupil Jeníkov o něco aktivněji a pokoušel se ohrožovat domácí bránu. Tlak to byl ale pouze platonický, když už došlo ke střele, končila několik metrů vedle. Naopak na druhé straně se v 69. minutě ve vápně uvolnil Bouchner a zkušeně prostřelil hostujícího brankáře. Zanedlouho poté byl v nadějné situaci hostující Šulc, jeho střelu však zbrzdil domácí obránce a Sobotka měl pak už lehkou práci. V 84. minutě korunoval svůj povedený výkon třetí brankou Kubát, jehož další střela zpoza vápna, tentokráte levou nohou, skončila za zády Trunka, jenž si poté stěžoval, že mu ve výhledu bránili domácí hráči stojící v ofsajdu. Lipnice tak porazila Jeníkov i podruhé v sezóně, tentokrát 4:0.

TJ Sokol Lipnice nad Sázavou
Jan Dolejš - hráč: Přestože jsme zdaleka nebyli v ideální sestavě, hráli jsme docela soustředěně a Jeníkov k ničemu nepustili. Soupeři se vůbec nedařilo, zato my jsme konečně na jaře proměnili penaltu, přidali další branky a zaslouženě vyhráli. Výsledek odpovídá průběhu.

M. Sobotka [-] - T. Procházka [-] , J. Dolejš [-] , B. Černý [-] , A. Bláha [-] - P. Dolejší [-] , R. Kubát [-] , D. Červenka [-] (84. J. Sobotka [-] ) - J. Bouchner [-] (87. A. Dolejš [-] ) , Z. Rosenberg [-] , M. Bacík [-] (68. D. Lomák [-] ) -