22.kolo, Středočeský | Nymburk | Okresní přebor , 2018-2019

--

Semice se s Kovanicemi rozešly smírně

61. D. Šimek - 63. P. Kukla
10

Zápas 22. kola mezi Semicemi B a Kovanicemi nabídl vše - drama, alespoň 2 góly, červenou kartu a hlasité fandění.

První půle branky nenabídla

Semické B mužstvo v minulém zápase překvapilo, když dokázalo remízou 1:1 obrat o body lídra tabulky Slovan Poděbrady. Od zápasu s Kovanicemi se tak dalo očekávat pořádné drama - střetla se mužstva z druhé poloviny tabulky, přičemž obě potřebují tvrdě bojovat o každý bod.

Hrál se aktivní fotbal plný ofenzivních akcí a soubojů, četné divácké základny obou mužstev se jistě nenudily. Oba brankáři se museli několikrát počádně protáhnout, ale ačkoli bylo k vidění hodně střel, moc jich kvalitních nebylo, a tak se obě mužstva rozešla po první půli smírně za bezbrankového stavu. V největší šanci prvního poločasu nastřelil domácí fotbalista tyčku.

Brankář Vavřík viděl červenou kartu

O poločasové přestávce se protočili mladičtí útočníci domácích, Jiřího Hylmara nahradil Josef Procházka.

I po změně stran se hráči obou týmů tlačili do útoku a nedávali svému soupeři nic zadarmo. V polovině druhého dějství domácí otevřeli skóre, když Dominik Šimek napálil míč odražený po rohovém kopu zpoza šestnáctky za Lorencova záda. Kovanice ale vzápětí odpověděly vyrovnáním, když se po vydařeném centru trefil hlavou dlouhán Petr Kukla.

Další dramatický moment přišel v 75. minutě, kdy domácí brankář Jan Vavřík dostal za kritiku sudího druhou žlutou kartu, načež rozhodčímu Volfovi při odchodu ze hřiště ještě sprostě vyčinil. Ze závěrečného tlaku ale hosté vytěžili pouze břevno, a tak zápas skončil spravedlivou remízou.

Za fotografie děkujeme Pavle Dvořákové.

FK Kovanice
Lukáš Kout (trenér): Utkání bylo vyrovnané, šance měla obě mužstva a obě také jednou nastřelila brankovou konstrukci. V závěru jsme po soupeřově červené kartě dostali domácí pod tlak, ale další gól jsme nedali a zápas skončil spravedlivou remízou.