19.kolo, Plzeňský | Klatovy | III. třída , 2014-2015

--

Duel Zavlekova se Svéradicemi skončil remízou

72. J. Maxa , 85. J. Kilian - 70. D. Klas , 84. L. Soukup
0

Duel předposledního Zavlekova se Svéradicemi po 90 minutách skončil nerozhodným stavem 2:2 a tak o vítězi rozhodovali pokutové kopy, ve kterých byli šťastnější hosté.

V úvodu zápasu byli aktivnější hosté ze Svéradic, ve velké šanci byl Chaloupka, pak po střele Soukupa z velké dálky zazvonila tyč. I další průběh přinesl dramatické momenty. Hosté přišli pro zranění kolene o kapitána Suchana, domácí se poprvé radovali po střele Jana Fouse z přímého volného kopu. Jeho prudká střela se však rychle odrazila od konstrukce branky a po protestech hráčů a konzultaci rozhodčího s asistentem bylo rozhodnuto, že se míč odrazil od tyče svéradické branky (zavlekovské branky mají i zadní kovovou konstrukci) a pokračovalo se za bezgólového stavu. Ve druhém poločase hra upadla do průměru, ale v posledních dvaceti minutách začaly padat branky. Nejprve hosté rychle rozehráli a Klas z levé strany prostřelil domácího brankáře. Domácí za chvilku srovnali po přímém kopu Maxy. Když už se schylovalo k remíze, faulovali domácí Klase a hosty poslal opět do vedení z penalty Soukup. Ale záhy domácí zase vyrovnali jako přes kopírák ze standartní situace. V penaltovém rozstřelu domácí zaváhali hned v prvním pokusu, naopak hosté mířili přesně při všech pěti.

Hráči zápasu jsou za domácí Jan Kilián a za hosty Stanislav Soukup.

FK Svéradice B
Václav Dušek - trenér: "Jeli jsme do Zavlekova s respektem k soupeři, který je sice předposlední, ale doma prohrál jen dvakrát. To se potvrdilo i v utkání, domácí nás hodně trápili a když jsme museli dohrávat v hodně kombinované sestavě, dva body bereme jako dobrý počin."