3.kolo, Plzeňský | Plzeň - Jih | III. třída sk. A, 2016-2017

--

Lužany zdolaly Střížovice a jdou do čela tabulky

19. M. Frána , 70. P. Hodan , 87. J. Běl - 24. M. Houdek , 30. R. Fuchs (vl.)
0

Lužany měly po dvou kolech na svém kontě pět bodů a další tři chtěly přidat i doma proti Střížovícím. Hosté byli zatím stoprocentní a byly na čele tabulky. V zápase dolšo ke dvoum obratům a tři body nakonec zůstanou v Lužanech.

Obrat hostů

Do zápasu vstoupily oba týmy podobně aktivně. Hrál se poměrně otevřený fotbal a šance přicházely už v úvodních minutách. První udeřili v 19. minutě domácí, kdy Marek Frána využil zaváhání obrany a poslal Lužany do vedení. Zvedení se ale neradovali příliš dlouho. Už za pět minut se k volnému přímému kopu Martin Houdek a krásě vyrovnal. Ve 30. minutě se po neshodě domácího brankáře s obráncem dostali hosté vcelku lacino do vedení. Do poločasu se už žádnému z týmů nepovedlo přidat branku a po poločase byly štastnější Střížovice.

Obrat domácích

Druhý poločase se dlouho odehrával bez větších událostí na jedné či druhé straně. Proto se na další gólovou radost čekalo až do 70. minuty. To si na cetrovaný balon naskočil Pavel Hodan a srovnal na 2:2. Trenéři už pomalu připravovali pětici kterou vyšlou na zahráváních pokutových kopů když se po pohledné akci dokázal prosadit Jiří Běl a spustil tak vítěznou eufórii domácích. Lužany tak zůstávají jedním ze tří týmů kteří ještě neprohrály.

TJ Sokol Lužany
Petr Rýmus (vedoucí mužstva TJ Lužany): "Vyrovnané utkání ve kterém jsme nakonec brali tři body."

TJ Sokol Střížovice
Roman Klíma (hráč TJ Střížovice): "V atraktivním utkání jsme prohrály s Lužany. Zápas mohl klidně skončit remízou."

R. Fuchs [-] - M. Dietl [-] , K. Naxera [-] , M. Rath [-] (87. R. Soušek [-] ) , J. Grassl [-] , M. Frána [-] (59. J. Běl [-] ) , M. Havránek [-] , M. Hořký [-] , P. Pecháček [-] (58. P. Hodan [-] ) , J. Linhart [-] (63. V. Šašek [-] ) , J. Pecl [-]

O. Pelikán [-] - P. Šašek [-] , M. Brůha [-] , V. Hrubý ml. [-] , J. Doležal [-] (46. V. Volf [-] ) , J. Průcha [-] , M. Valeš [-] , R. Klíma [-] , J. Volf [-] , M. Houdek [-] , V. Běhálek [-]

ŽK: 68. V. Šašek , 78. M. Hořký , 88. R. Soušek - 48. M. Valeš , 63. J. Průcha , 77. M. Houdek .
Hráči zápasu: K. Naxera , M. Havránek - O. Pelikán .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: Szikszay Ladislav - FRGAL Lukáš, MICHÁLEK Tomáš.