7.kolo, Liberecký | Česká Lípa | III. třída sk. A, 2016-2017

--

Mimoň dokázala udolat domácí Tuhaň

30. F. Hanuš , 51. J. Černý , 57. M. Charouzek - 65. M. Netolický , 68. J. Sutr , 71. J. Sutr , 84. J. Sutr
0

Mimoň má v plánu se zvednout a totéž určitě platí i o domácím celku z Tuhaně, který je v tabulce na podobném umístění jako hosté, ale přeci jen o něco výše. To ale ještě nehraje až takovou roli, a dnes si oba týmy poněkud zastříleli...

Tuhaň šla do vedení

V tomto poločase byla lepší Tuhaň. Mimoň se spíše rozehrávala a domácí toho využívali přechody do útočného pásma. Tam se ve 30. minutě předvedl hlavičkou Ferdinand Hanuš, po krásném centru z pravé strany od rohového praporku. Domácí vedli 1:0 a hosté určitě mohli stav zvrátit. Na vině ale byla špatná přesnost, která hosty trápila až do závěrečného hvizdu první půle, který tedy dopadl lépe pro domácí v poměru 1:0. Ve druhé půli se vážně máme na co těšit!

Střelci na svých místech

Mimoňští si v šatně dost věci vysvětlili, protože bylo zapotřebí utkání otočit, nebo alespoň vyrovnat. Jenže domácí byli při chuti a vypracovali si rohový kop, ze kterého padla branka na 2:0. Postaral se o ní nestárnoucí Jan Černý, který si krásně naběhl na centr v 51. minutě a hlavou poslal míč přesně za záda brankáře Válka. S hosty to nevypadalo dobře i díky další brance v 57. minutě, kterou měl nyní na svědomí Marek Charouzek. Ale hosty to paradoxně semklo a najednou začali hrát. Hráli důrazněji, precizněji a domácí tým se musel vypořádat s jejich zlepšením. Konkrétně v 65. minutě se o první gól Mimoně postaral Milan Netolický a to hosty ještě více nakoplo. v 68. minutě začala sláva pro Honzu Sutra. Ten nejdříve snížil a následně vyrovnal skóre v 71. minutě utkání, a poté rozhodl zápas a to přesně v 84. minutě a hosté mohli slavit těsně před penaltami. Stav utkání tedy 3:4.

TJ Jiskra Mimoň B
Aleš Opelt (trenér Mimoně): I tady dnes vládlo špatné počasí a byl to pro nás vážně těžký zápas. Tuhaň se po těch gólech možná trochu uspokojila a my jsme využili toho, že nám dali prostor. Ve druhé půli jsme byli nakonec lepší a dokázali jsme otočit zápas. Rád bych zmínil gólmana Válka, věkem dorostence, za kterého jsme tu určitě rádi. Snažil se, za branky nemohl.