3.kolo, Středočeský | Krajský přebor , 2016-2017

--

V Mnichovo Hradišti musely o vítězi nakonec rozhodnout až pokutové kopy

42. M. Jíra - 19. D. Vild
0

Ve 3. kole krajského přeboru zavítali fotbalisté SK Rakovník na půdu svého neoblíbeného soupeře – Mnichova Hradiště. V minulém ročníku s Hradištěm neuhráli ani bod a měli svému soupeři rozhodně co vracet.

První obrovská šance v utkání nastala hned v 6. minutě, kdy domácím vyšel signál z volného kopu a zakončující hráč trefil břevno Kabeleho branky! V 18. propadl rohový kop Sklenky k nekrytému Vildovi, který střelou k tyči nedal Kroupovi šanci – 0:1.

Ve 30‘ mohl Vild přidat další branku, ale hlavou zamířil v dobré příležitosti nad branku. Ve 41‘ se po nevydařeném útoku Rakovníka domácí Havel zmocnil míče na vlastní polovině, došel s ním až do vápna hostů, kde jej předložil před branku. První zakončení ještě hostující Kabele vytěsnil na tyč, ale na dorážku Jíry byl již krátký – 1:1.

Druhý poločas nenabídl příliš atraktivní, hrálo se především mezi vápny. V 58‘ utekl po levé straně rakovnický Nwogu a na penaltě našel Mareše, jehož bombu chytl Kroupa. Vážnější příležitost měl ještě v 81. minutě Severin, ale jeho hlavičku po Sklenkově centru parádně chytl Kroupa.

Vítěze v utkání tak musely určit až pokutové kopy. Za hosty z Rakovníka hned ve druhé sérii přestřeli Nwongu. Domácí byli Razákem, Krejzou, Zajíčkem a Horákem bezchybní až do páteho kopu, ale při něm si na rakovnickém brankáři vylámal zuby poslední exekutor Hradiště, Hofman.

Právě hostující brankář Kabele byl hvězdou rozstřelu, protože chytil hned i další penaltu svému kolegovi v rukavicích Kroupovi a následně ho z rozhodujícho penaltového kopu sám překonal. S pomocí dalších úspešných střelců ve svém dresu - Sklenky, Fojtíka, Červeného a Matese, si hosté z Rakovníka připsali bod navíc.

Autoři: Marek Tvrz, Redakce