10.kolo, Moravskoslezský | Karviná | Okresní přebor , 2016-2017

--

V Těrlicku se červenalo

18. T. Polach - 42. P. Holiš , 65. E. Béreš , 80. M. Schindler , 85. P. Mik
0

K dalšímu mistrovskému zápasu jsme zajížděli k sousedům z Těrlicka. Úvod zápasu jsme trochu podcenili a nemohli jsme se dostat do hry. A tak udeřili  jako první domácí, kteří v 18. minutě po rohu otevřeli skóre 1-0 v náš neprospěch. Ve 23. minutě byl Honza Wojnar potrestán červenou kartou (po druhé žluté) a to byl impuls pro naše hráče, aby se dokázali semknout a s výsledkem se poprat. Běžela 42. minuta, k balónu se na levé straně dostal Bérěš a svým přesným centrem našel na zadní tyči Holiše, který pohotově zakončil do sítě 1-1. Za tohoto stavu se mohlo jít v klidu do šaten.

V druhém poločase si fanoušci museli počkat až do 65. minuty, kdy si krásně navedl míč Béreš na střed hřiště a na pravé straně našel rozběhnutého Holiše, který svůj centr poslal na Fišera a ten luxusně z jedné zakončil. Břevno, branková čára a brankář byli proti naší radosti (typický angličan). Z následného rohu se bomber ideálně zavěsil do vzduchu a na umístěnou hlavičku brankář reagovat nemohl 1-2 pro FCHB. Domácí nás v této fázi tlačili a v 80. minutě měli možnost nás ohrozit z hranice velkého vápna. Svou standartní situaci hrubě nezvládli, kdy místo střely volili rozehrávku na krátko, kterou jim vypíchnul stoper Radek Zika a svým bleskovým přechodem založil nevídanou akci přes celé hřiště. Celá obranná řada Marek Zika, Michal Háky a Matěj Schindler se přidala ke sprintujícímu Radkovi Zikovi a nájezd čtyř hráčů na samotného brankáře skončil brankou Schindlera 1-3 pro FCHB. O pět minut později po krásné akci Háky, Béreš, Mik se posledně jmenovaný mohl radovat ze čtvrtého gólu 1-4 pro Bludovice. V závěru se mezi střelce mohl zapsat i Bystroň, ale svou šanci nedokázal proměnit. A tak musíme borce pochválit, že v deseti lidech dokázali toto utkání otočit v náš prospěch. VELKÉ DÍK VŠEM