7.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. B, 2016-2017

--

--

S novým trenérem Petřvald konečně zabral

0

Po pěti porážkách v řadě skončil na lavičce Petřvaldu na Moravě po třech sezónách trenér Pavel Podveský. Tým nyní vede Jaroslav Tyleček. Petřvaldští se v sobotu konečně radovali a připsali si do tabulky I. A třídy, sk. B, první body, když zvítězili vysoko 4:0 na hřišti Dobré.

Hosté nejprve přečkali několik šancí domácího výběru trenéra Zářického, při kterých je podržel brankář Vidlička, aby v závěru poločasu sami dvakrát udeřili. Ve 40. minutě otevřel skóre zápasu Prudký a za pět minut prostřelil domácího Řízka v brance po individuální akci Jiří Huvar.  ,,Dobrá byla v prvním poločase lepší, ale hodně důležitý byl náš druhý gól do šatny, po kterém rozhodčí zapískal konec první půle, ´´ uvědomoval si předseda TJ Petřvald na Moravě Tomáš Klečka, jenž se ještě vrátil k Podveského odvolání. ,, Po zápase proti Brušperku trenér sám nabídnul rezignaci, kterou jsme nakonec přijali. Patří mu dík za tři roky odvedené práce. Zatím jsme využili toho, že se z Kateřinic vrátil Jaroslav Tyleček. Něco je v jednání, ale zatím budeme pokračovat takhle, ´´ vysvětloval dále Klečka.

Petřvald pak definitivně rozhodl během úvodní čtvrt hodiny druhé půle, kdy se první brankou v petřvaldském dresu prezentoval dvaadvacetiletý Mikulík a po něm přidal čtvrtý zásah Jiří Huvar. ,,Ve druhém poločase už jsme domácí do ničeho vážnějšího nepustili, spoléhali jsme na brejky a přidávali jsme další góly. Kluci jezdili po zadku a vyhráli jsme zaslouženě. Konečně jsme přerušili černou sérii, ale stále nás trápí to, že sestava není ustálená, ´´ dodal petřvaldský předseda. Petřvald nyní hostí v neděli od 16 hodin vedoucí celek soutěže TJ Havířov- Dolní Datyně.

FK Petřvald na Moravě
Tomáš Klečka (předseda oddílu): Dobrá byla v prvním poločase lepší, ale hodně důležitý byl náš druhý gól do šatny. Zdroj: http://fm.denik.cz/fotbal_region/prehled-fotbaloveho-vikendu-20160921.html