9.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. D, 2016-2017

--

Štverka zajistil výhru hostů

4. T. Chuděj (p.) - 33. D. Štverka , 76. D. Štverka
0

Se značně okleštěnou sestavou jsme nastupovali do zápasu s Jistebníkem - (pro zranění nemohli hrát Kiša a Klevar a ještě chyběli další čtyři hráči, na střídačku usedl nemocný Šíma a předseda oddílu D.Trnečka)

Trenér Kiša proto zhustil střed hřiště, aby nás soupeř nepřehrával (hrálo se na 5-ti člennou záložní řadu)

V prvním poločasu byl Spálov Jistebníku vyrovnaným soupeřem a vypracoval si nějaké pološance , ovšem bez gólového efektu

Hlavní momenty první půle:

Cca kolem 20 minuty je na polovině hřiště tvrdě faulován Tadeáš Chuděj, zákrok hostujícího Štverky byl hodně za hranou a mohl být rád, že rozhodčí ukázal pouze žlutou kartu

Ve 33 minutě byl kousek za velkým vápnem (přesněji řečeno na rohu vel.vápna), faulován jistebnický hráč, míč si vzal D.Štverka a jeho střela zapadla do spálovské svatyně (čisté svědomí nemůže mít ani domácí gólman) – 0:1

Hned o minutu později byl ve velkém vápně podražen Patrik Pop a rozhodčí nařídil pokutový kop, který bezpečně proměnil Tadeáš Chuděj – 1:1

Za tohoto stavu se šlo do kabin

Bohužel do druhého poločasu již nemohl nastoupit zraněný Tadeáš Chuděj

Ve druhém poločasu si více příležitostí vypracovali hosté (jedna branka jim nebyla uznána kvůli ofsajdu, jedenkrát nastřelili tyč a při velké šanci také zasáhl dobře Ambrož),

jednou se dožadovali hosté penalty a z lavičky se nám zdálo, že to faul také byl, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře, Spálov se do velké šance dostal jednou, když Patrika Popa vychytal skvělým zákrokem Krayzel

Rozhodující moment se zrodil v 76 minutě, kdy po přízemním centru z levé strany se na malém vápně prosadil podruhé v utkání hostující Štverka – 1:2

v závěru Spálov hrál již na tři hroty (kdy byl dopředu vyslán i stoper Sucháček), ale žádný efekt to již nepřineslo

kluci zápas v oslabené sestavě odbojovali, ale na soupeře nestačili a nutno přiznat, že ve druhé půli byl Jistebník lepší

závěrem jen přání a to, aby se do nejbližšího zápasu podařilo vypráznit marodku, abychom mohli hrát v dalších zápasech v co nejoptimálnější sestavě