12.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. B, 2016-2017

--

--

Z Dolních Datyň bez bodu

0

V sobotu zajížděli vratimovští na půdu jednoho z favoritů soutěže, mužstva Dolních Datyň. Toto utkání bylo přímým soubojem o druhé místo v tabulce a diváci, kterých se na hřišti v Datyních sešla necelá padesátka, očekávali zajímavý a vzrušující fotbal, který se bohužel nekonal. Kvalitu hry a výkony obou mužstev značně ovlivnil těžký terén, který byl, díky deštivému počasí v uplynulém týdnu změklý a hráči na něm spíše bruslili, než běhali. Vratimovu se na hřišti v Dolních Datyních dlouhodobě nedaří a toto utkání to opět potvrdilo. Ovšem průběh hry, zvláště v první půli, konečnému výsledku ne zcela odpovídal.

Hosté si v prvním poločase vytvářeli spoustu střeleckých příležitostí a jen díky bídné koncovce vratimovských forvardů a velkému štěstí se domácím dařilo držet čisté konto. Vratimovští byli v prvním poločase lepším mužstvem a domácí borci se nemohli proti dobře organizované obraně prosadit, naopak s brejky hostujícího mužstva měla obrana, vedená velezkušeným Tomašákem, značné problémy. Ovšem postupem času se ze hry vratimovských vytratil klid a Datyňští začali stále více ohrožovat Černého branku. Ve 38 minutě se k zakončení dostal Stebel, ale jeho dobře mířenou ránu z úhlu vytáhnul neméně skvělým zákrokem Černý na tyč. Vratimovští mají ovšem velký problém se závěry poločasů a v tomto utkání tomu nebylo jinak. Ve 45 minutě vhazovali domácí na pravé straně aut do pokutového území a po sérii odrazů se míč ocitl před Stebelem, který nekompromisně poslal v závěru první půle domácí do vedení.

Do druhé půle vstupovali hosté s odhodláním utkání zvrátit, ale jejich zápal utlumil hned ve 48 minutě Baláž, který zužitkoval přesnou přihrávku rychlonohého Kubieny a poslal  pod brankářem míč do sítě. Tato branka hosty evidentně rozhodila a lehkost v kombinacích, kterou vratimovští předváděli v prvním poločase se jim z kopaček vytratila. Zvláště po té, když v 62 minutě po několikáté chybovali v rozehrávce a zkušený Baláž povedenou střelou z hranice pokutového území zvýšil stav, na pro domácí ukliďňujích 3:0. Jiskřičku naděje pro hosty sice vykřesal vratimovský Pařenica, který si v 64 minutě vyměnil míč s Osvěčíkem a po utěšené akci, po samostatném úniku snížil, ovšem další slibné šance si hosté nebyli schopni proti pevné Datyňské obraně vypracovat. Další ranou pro hosty byla situace ze 75 minuty, kdy si Škorik kryl u brankové čáry míč před Balážem, který jej evidentně postrčil nedovoleným způsobem na zem, získal míč a přihrál na zcela osamoceného Kubienu před vratimovskou brankou, který pohodlně míč do sítě doklepl. Tato situace vyvolala u hostujících hráčů velmi silné emoce, ovšem hlavní rozhodčí byl neoblomný a branku uznal. Vratimovští sice ještě dokázali v 78 minutě snížit na rozdíl dvou branek, kdy se trefil parádně z dvaceti metrů T.Tříska, ovšem na víc se zde už hosté nezmohli. Datyňští si naopak důležitou výhrou upevnili druhé místo v tabulce.

FC Vratimov
Hodnocení trenéra Jiřího Hořínka: Dneska nám chybělo několik hráčů a museli jsme sestavu doslova lepit. V prvním poločase jsme byli určitě lepší, jenže nejsme schopni kvalitu potvrdit góly. Opět jsme tam měli dvě tři tutovky, ale bohužel nám chybí klid v koncovce. Navíc dostaneme zase branku v závěru, i když ta byla pro nás hodně smolná. Ve druhé půlce jsme dostali hned v úvodu další gól a to kluky srazilo. Všichni ale makali a bojovali, za což je musím pochválit, ale dnes to bohužel na těžkém terénu a proti kvalitnímu a zkušenému soupeři nebylo ono. Musíme zabrat v dalším utkání proti Starému Městu a udržet se v tabulce v horních patrech…