8.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2016-2017

--

--

Háj přestřílel Polanku

0

Kdo se v sobotu odpoledne přišel podívat na fotbal do Háje ve Slezsku, ten svého rozhodnutí určitě nelitoval. Hlavně první poločas nabídl skvělou podívanou, protože v něm padlo šest branek.

Víkendový gólostroj se rozjel v 18. minutě, kdy po standardce domácího kapitána Matěje odcentroval Trupl na zadní tyč, kde se zjevil nikým nehlídaný Malcharek – 1:0. O pár vteřin později Malcharek podruhé rozvlnil síť, jenže tentokrát se mával ofsajd. Zákonitě tedy udeřilo na opačné straně. Nedorozumění stopera Trupla s brankářem Bartošem využil Borgosz – 1:1. Háječtí ovšem neklesali na mysli. Po půlhodině hry uviděl Staníček ve vápně Daa, africký útočník si efektními kličkami vychutnal hostující defenzivu a upravil na 2:1. Poté adresoval Staníček brilantní průnikový pas na Janíčka, který mohl sám skórovat, ale místo toho ještě nabil lépe postavenému Daovi – 3:1. Polanka však dokázala znovu reagovat, když míč zapadl do sítě po trestňáku Skřehota – 3:2. Domácí ovšem nechtěli zůstat v ničem pozadu, takže hned ve 43. minutě převzal Malcharek balon od Trupla a nádhernou ranou zvýšil na poločasových 4:2.

Hosté zdramatizovali dění na trávníku v 59. minutě, a to zásluhou Skřehota – 4:3. Zanedlouho mohl dokonce Valigůra vyrovnat, ale Bartoš předvedl vynikající zákrok, takže háječtí fotbalisté mohli slavit zasloužené vítězství.

TJ Háj ve Slezsku
Jiří Swiech (trenér): Získali jsme nesmírně důležité body. První poločas byl hodně chaotický. My jsme v něm dobře kombinovali, vytvořili jsme si řadu šancí a dali jsme krásné góly. Po přestávce jsme bohužel nechali soupeře snížit. Chyběl nám potřebný klid na míči, přesto jsme těsné vedení udrželi

J. Bartoš [-] - L. Malcharek [-] , I. Janíček [-] , T. Trupl [-] (80. P. Konvička [-] ) , Š. Blažej [-] (89. R. Štefek [-] ) , P. Dao [-] , J. Lampa [-] , L. Komárek [-] (46. R. Kolig [-] ) , R. Staníček [-] , M. Vyležík [-] , O. Matěj [-]