4.kolo, Zlínský | Zlín | IV. třída sk. B, 2016-2017

--

--

Nedašovská rezerva se hodně natrápila na výhru v Tichově

0

Do Tichova zavítal v neděli lídr tabulky z Nedašova a všeobecně se předpokládalo, že to na malém hřišti nebude mít vůbec jednoduché. Navíc hostím chyběl zkušený Dominik Novák a na hrací ploše to bylo znát. V první půli padly hned čtyři branky, po dvou na každé straně. Hosté dokázali utkání rozhodnout až v samotném závěru, kdy se jim podařilo vstřelit dvě slepené branky a odvážejí si z horké tichovské půdy všechny tři body. Tichov dlouho sahal po bodovém zisku, ale koncovka přeci jen lépe vyšla zkušenějším hostům.

V první půli padly hned čtyři branky, po dvou na každé straně

Nedašov přijel do Tichova na hřiště menších rozměrů a od začátku měl více ze hry. Už v 11. minutě využili hosté převahu a po autu otevřel skore hlavou Jaroslav Fojtík. I nadále Nedašov tlačil, ale druhou branku nepřidal. Domácí v 38. minutě zničehonic vyrovnali. Po chybě brankáře hostí vyrovnal střelou do prázdné branky Struška. Za 6 minut bylo ještě hůře- autové vhazování Tichova propadlo až na zadní tyč a volný Maňas poslal domácí do euforie. Z následného brejku, ale Nedašov opět hlavou kapitána Jiřího Fojtíka vyrovnal, což bylo velmi důležité. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu 2:2, diváci viděli celkem čtyři branky a mohli se těšit na druhý poločas. Neašovská rezerva měla v první půli největší problémy především s menším hřištěm a s se standartkami domácích, ti bojovali a po zásluze byli odměněni dvěmi brankami v síti hostí.

Hosté doázali v závěru strhnout výhru na svoji stranu

Druhá půle už byla vyrovnanější a dominovali spíše obrany. V 75.minutě po faulu na Jaroslava Fojtíka zahrával Nedašov pokutový kop, ale kapitán Jiří Fojtík tentokrát zklamal. Další velká šance Jaroslava Fojtíka lízla pouze tyčku, ale Nedašov se přece jenom vedoucího gólu dočkal. V 87.minutě utekl všem Jaroslav Fojtík a skoroval. V poslední minutě navíc z přímého kopu upravil výsledek Prekop. Hosté tak nakonec těžce odvezli tři body. "Utkání jsme měli pod kontrolou a zaslouženě vedli. Po našich chybách se dostal Tichov na koně a utkání otočil. Branka do poločasu na 2:2 byla příslibem, ale má neproměněná penalta udělala z utkání drama", hodnotí zápas nedašovský Jiří Fojtík. Hosté tak vydolovali na horké tichovské půdě tři body, ale jejich výhra se rodila velmi těžce a museli dokonce otáčet nepříznivý stav 1:2. Tichov hosty zaskočil a ukázal, že zejména na domácí půdě bude pro všechny silným protivníkem.

Tichov
Facebook Tichova:

TJ Nedašov B
Jiří Fojtík, hráč: V závěru jsme bojovností utkání zvládli a zato bych chtěl hráčům poděkovat. Škoda neproměněné penalty...