2.kolo, Zlínský | Zlín | IV. třída sk. B, 2016-2017

--

Rezerva Nedašova si v páteční předehrávce v Jestřabí s chutí zastřílela

15. P. Gabriš , 47. J. Kolínek (p.) , 65. V. Svárovský - 28. D. Novák , 36. J. Fojtík , 37. D. Novák , 40. D. Novák , 53. J. Fojtík (p.) , 61. D. Novák (p.) , 90. J. Fojtík
0

Do Jestřabí zavítala k páteční předehrávce nedašovská rezerva. O své vysoké výhře rozhodla de facto už v první půli, kdy vstřelili hráči Nedašova čtyři branky. Ve druhém dějství padlo dalších pět gólů, nakonec viděli diváci v Jestřabí deset branek, hattrickem se blýskl hráč úvodního kola Dominik Novák. Nedašov si ve dvou úvodních zápasech připsal plný počet bodů, v Jestřabí na první body teprve čekají.

Rezerva Nedašova stačila dát do půle čtyři branky

Jestřabí v tomto utkání citelně chyběla opora zadních řad Pepa Marek a trenéři znovu museli lepit sestavu jak se dalo. Hosté přijeli do Jestřabí velmi dobře naladěni, v úvodním kole si poradili s velmi silnou Petrůvkou a rezerva Nedašova má v současné době široký kádr, což jim mohla prořídlá domácí lavička jen závidět. Favoritem v tomto duelu byli hosté, někteří hráči se navzájem velmi dobře znají, Jožka Kolínek v drseu Jestřabí je odchovancem tamního fotbalu, naopak kanonýr Nedašova Dominik Novák v Jestřabí před lety dokonce působil. Paradoxně začátek zápasu vůbec nepřipomínal to, co se později na hřišti odehrálo, domácí tým šel do konce po patnácti minutách zkušeným Palo Gabrišem do vedení. Hostům z Nedašova trvalo téměř půlhodiny, než se srovnal s bojovností domácího celku a vyrovnání tak přišlo až ve 28. minutě. Poté se za mírné převahy hostí, domácí se pokoušeli hrozit z brejků. Některé šance Nedašova pochytal domácí brankář. Klíčový moment první půle přišel mezi 36. a 40. minutou, kdy hosté v rozmezí čtyř minut vstřelili tři branky a bylo prakticky po zápase.

Ve druhém dějství padlo ještě pět branek

Do kabin tak odcházeli spokojenější hosté, kteří vedli 4:1, domácí hráči ale předvedli nepochopitelný kolaps za za stavu 1:1 a inkasovali v závěru poločasu tři slepené branky, což bylo vodou na mlýn pro hostující hráče nedašovské rezervy. Malou zápletku připravil hostím ještě zkušený Jožka Kolínek, který z penalty snížil ve 47. minutě na 2:4, ale hosté po pěti minutách znovu odskočili na tříbrankový rozdíl. Rezerva Nedašova přidala poté pátou branku a za chvíli šestou, obě padly z pokutových kopů, za domácí znovu snížil veterán Víťa Svárovský a to byl již stav 3:6. Konečnou podobu výsledku dal v poslední minutě Novák. Tři branky Nedašova vstřelil Dominik Novák a dvě přidal Jiří Fojtík, diváci nakonec viděli v Jestřabí deset branek a sudí Ivo Uhlár měl co dělat s vypisováním zápisu střelců. Hosté vyhráli v Jestřabí naprosto zaslouženě, v závěru Nedašovjané prostřídali sestavu a dali šanci dalším hráčům, domácí okleštěná sestava už v závěru fyzicky nestačila a nakonec je z toho prohra o čtyři branky. Jestřabí se chystá v příštím kole do Vlachovic, Nedašov vyzve na domácím hřišti Lipovou.

SK Jestřabí
Vlastimil Častula, hráč: Začátek zápasu byl z naší strany výborný, hosté vyrovnali po půlhodině hry. Pak jsme dostali rychlé branky, ve druhé půli jsme ještě snížili, ale hosté si už výhru nenechali vzít a postupně navýšili skore. Máme problémy s počtem hráčů a někteří z nás už mají nejlepší fotbalové roky za sebou....

TJ Nedašov B
Jiří Fojtík, hráč: Do zápasu v Jestřabí vstoupil Nedašov aktivně a neproměnil minimálně tři vyložené šance. V 15.minutě sice trefil z přímého kopu parádně Gabriš, ale Nedašov ještě do poločasu výsledek čtyřmi brankami otočil, což rozhodlo. Ve druhé půli padly další branky a zápas se prakticky dohrával pro diváky. Jestřabí má velký problém s hráči, což se na výsledku vždy projeví. Zápas byl velice korektní, bylo znát, že se hráči hodně znají. Nedašov si tak zpestřil páteční podvečer a zaslouženě vyhrál.