--

--

Dvě branky Rosůlka zlomily milevský odpor

0

Slavoj potvrdil roli favorita, ale jednoduché to neměl. Milevští pevně zaparkovali svoje šiky kolem vlastní šestnáctky a domácí si na nich lámali zuby celý první poločas. Góly ale přišly po změně stran a slavojáci vrátili svému dlouholetému jihočeskému rivalovi podzimní prohru. S domácími fanoušky se tak vítězně rozloučil asistent trenéra Z. Šváb ml., jenž po příštím zápase v Karlových Varech zamíří za pracovní příležitostí do Anglie.

Na gól se čekalo

Od začátku bylo zřejmé, o co každému ze soupeřů jde. Domácí nasadili jen tři obránce a posílili útočné snahy o bojovníka Klivandu. Hosté vpředu povětšinou ponechali jen Dvořáka. Přesto již ve 3. minutě zahrozili rychlým brejkem, ale jejich forvardovi chyběly klid a muška proti vyběhnuvšímu brankáři Trnkovi. Zelenobílí se zastřelovali postupně. P. Svoboda se uvolnil na vápně, napřáhl, ale bránu netrefil. Po chvíli nabídl divákům nádhernou ránu kapitán V. Beránek, ale Šmitmajer se nenechal zahanbit a dokázal míč vytěsnit na roh. Hosté se postupem času poněkud osmělili, dostávali se k míči přece jenom častěji, ale v poslední minutě prvního poločasu mohli inkasovat, když Žilenko našel od postranní lajny hlavu naskakujícího Rosůlka. Balón však skončil nad břevnem.

Rosůlek prokázal střelecké kvality

Rosůlek své kanonýrské umění notně oprášil po změně stran. V 54. minutě zužitkoval přesný centr dvorního nahrávače Kabeleho a o šest minut později opět hlavou zakončil výtečnou akci P. Svobody - 2:0. Vzápětí ještě stačil zahodit tutovku vybízející k čistému hattricku. I tak má na svém kontě v této sezoně úctyhodných jednadvacet zásahů. V 70. minutě se hosté mohli vrátit do zápasu střídajícím Kuchařem, ale jeho rybička poslala míč o vlásek vedle pravé tyče. Slavoj tak zcela zaslouženě získal tři body a zůstává aktivní v dlouho nevídaném souboji šesti týmů o třetí příčku divizní skupiny A.

(autor: František Lippl)