15.kolo, Plzeňský | Plzeň - Jih | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Letiny vyhrály souboj ve Dvorci

0

Dva týmy ze spodu tabulky se gólově příliš neprosadily, ale šťastnějším týmem jsou nakonec Letiny, kterým k výhře stačil jediný gól hned z úvodu zápasu

Domácí po červené kartě hráli v deseti

Dvorec po domácí výhře nad Vstiší 3:1 chtěl přenést vítězného ducha i do zápasu s Letinama, které nastoupily k prvnímu jarnímu zápasu, protože minulé kolo na hřišti Předenic bylo odložené. Natěšený a po výhře hladový domácí Dvorec se od první minuty prezentoval stejně jako v zápase se Vstiší a od první minuty byl na hřišti lepším týmem. Ovšem přišla ale 10. minuta zápasu a hrubou chybou domácí obrany vybídli domácí do šance hráče Letin, kteří šancí nepohrdli a vstřelili první gól zápasu, o který se postaral hostující Petr Brašna 0:1. Hráči Dvorce museli dohánět manko hned od začátku zápasu a začali více tlačit hostující Letiny, do žádných větších šancí se ale ne a ne dostat. Domácí přidávali postupem času více pod kotlem, ale jejich šanci na srovnání snížilo vyloučení Miroslava Greguše, který zatáhl za záchranou brzdu, když zmařil únik hostujícího hráče Petra Brašny a ze strany jej podrazil, nemohla následovat jiná karta než červená. Do konce zápasu už gól nepadl a tak se šlo do šatny za stavu 0:1 pro hosty.

Šance na obou stranách, ale už bez gólu

Do druhého poločasu šli domácí bez vyloučeného hráče a v oslabení se tak snažili o vyrovnání skóre. Šance na gól přicházely z obou stran, chvilkami ani nebylo poznat, že hráči Dvorce hrají o deseti, ale ke gólu žádná šance nevedla. Postupem času už domácím docházely síly a otevírali tak okénka pro dobře připravené Letiny, které se tak dostávaly do několika slibných příležitostí. Ani jedna však gólem neskončila a Letiny si konec zápasu pohlídaly a nedopustili tak rozdělení bodů. Největší příležitost hostujících byla po přímém kopu, když hráč Letin mířil do tyče domácí brány. Dvorec tak body nepotvrdil a v boji za záchranou se tak musí vyvarovat chyb v obraně, jinak se jim soutěž bude velice těžce zachraňovat. Hostující Letiny mohly slavit první body v jarní části.

TJ Slavoj Dvorec
Miroslav Dušek: „Začátek zápasu patřil mužstvu Dvorce, ale bohužel v 10. minutě po hrubé chybě v obraně domácích vstřelilo gól mužstvo Letin. Ačkoli si dokázali vytvořit mnoho šancí a v poli byli lepší, nepodařilo se domácím vstřelit branku“

J. Kříž [-] - P. Brožovský [-] - A. Vavřička [-] (80. P. Končel [-] ) , L. Trhlík [-] , J. Terč [-] (56. Z. Tomaščík [-] ) , J. Rojík [-] , J. Panc [-] , T. Kulhánek [-] , O. Košán [-] , M. Greguš [-] , M. Dušek [-]