17.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2015-2016

--

Svratka veze tři cenné body z Osové Bítýšky

10. O. Liška , 82. Z. Mucha - 8. J. Pech , 26. P. Moučka , 60. J. Vítek
0

Souboj dvou sousedů v tabulce vyzněl pro hosty ze Svratky, kteří si odvezli z Osové Bítýšky po výhře 3:2 všechny body.

Svratka využila z minima šancí maximum a vstřelila dvě branky

Utkání dvou sousedů v tabulce lépe začalo pro Svratku. Domácí v 8. minutě netakticky faulovali u levé postranní čáry, následný centr do vápna nedokázali odvrátit a Pech dostal tečovanou střelou hosty do vedení. Již za dvě minuty však bylo vyrovnáno. To Mucha zatáhl míč po pravé straně, odcentroval a pro Lišku už nebyl problém skórovat. Od té chvíle převzali domácí iniciativu a vytvořili si několik vyložených šancí. Bohužel v koncovce postupně selhali, Liška, Vařílek, Navrátil, Mucha. V 25. minutě podnikli hosté rychlý brejk, domácí faulovali tentokrát u pravé postranní čáry a situace se opakovala, když centr do vápna s klidem zužitkoval Moučka – 1:2. Do konce půle si domácí vytvořili další šance, ale všechny, někdy i se štěstím, zlikvidoval svratecký Sáblík.

Sáblík chytil domácím penaltu

V druhé půli se hosté postavili v jedenácti lidech na velké vápno a jen odkopávali. Domácím to dělalo velké problémy a dostat se vůbec do pokutového území byl někdy nadlidský výkon. Po každém souboji zůstal svratecký hráč ležet a tím získával nejen cenné sekundy, ale dokonce i minuty ! V 60. minutě přišla ojedinělá akce hostů, kdy vysoký nákop do vápna na hranici ofsajdové pozice zpracoval Vítek a sám před Řeháčkem nezaváhal – 1:3. Domácí tento moment nepoložil, po prostřídání zvýšili tlak a místy si vytvořili drtivou převahu. V dalších šancích však ovšem opět selhali. Ta největší přišla v 75. minutě, kdy byl pronikající Machát ve vápně faulován avšak následující penaltu vyrazil výtečným zákrokem Sáblík nad bránu. Domácí se přece jenom dočkali v 82. minutě, když dalekonosný přímý kop Muchy zapadl za záda jinak skvělého brankáře Sáblíka. Do konce zápasu měla Bitýška drtivý tlak, ale kýženého vyrovnání se nedočkala.

SK Osová Bítýška
Petr Koláčný: „Sehráli jsme pro nás velmi smolné utkání, kdy jsme byli po většinu zápasu lepším mužstvem. Soupeř si ovšem díky svému antifotbalu a zdržovací taktice odváží všechny 3 body“

SK Svratka
Petr Voldán, vedoucí týmu: Je velmi důležité, že jsme potvrdili předešlé dvě výhry.Dali jsme dvě šťastné branky a domácí své šance neproměnili včetně pokutového kopu.

J. Řeháček [-] - O. Liška [-] , M. Vařílek [-] , Z. Mucha [-] , M. Navrátil [-] , P. Machát [-] , P. Večeřa [-] (68. L. Broža [-] ) , O. Zeman [-] (60. J. Jelínek [-] ) , J. Laub [-] (46. T. Malý [-] ) , T. Karmazín [-] , A. Trojan [-]