17.kolo, Středočeský | Nymburk | IV. třída sk. B, 2015-2016

--

--

--

0

Košík dokázal ve svém druhém jarním utkání doma vyhrát, když si poradil hladce 3:0 se Záhornicema. Domácí tak drží na domácím hřišti již 180 minut bez inkasované branky. Naopak Záhornice dále čekají na první body v jarní části soutěže. Košík zaznamenal celkově šestou výhru a v tabulce mu patří 10. místo. Záhornicím patří předposlední příčka.

V poločase padla pouze jedna branka

Domácí nastoupili s odhodláním připsat si první tři body. Jejich hra byla svižná, napadali svého soupeře a dařila se jim kombinace. Jejich úsilí přineslo ovoce již v 5. minutě, když se prosadil domácí útočník Petr Dušek. Poté hra začala s přibývajícím časem upadat, domácí se přizpůsobili hře soupeře a utkání tak bylo více bojovné, než atraktivní pro oči diváků. Hosté si vytvářeli pouze pološance, se kterými si poradila pozorná domácí obrana. Aktivnější byli přeci jen domácí, kteří se dále tlačili za vstřelením druhého pojišťujícího gólu, ale jejich koncovka byla nepřesná. První poločas tak skončil hubeným vedením domácího týmu 1:0.

Domácí přidali další dvě branky

Druhý poločas nenabídl žádnou změnu v herním projevu obou táborů. Opět to byl převážně boj o střed hřiště, aktivnější byli přeci jen domácí, ale jejich šance končili buď díky střelecké nemohoucnosti, nebo výborně zasáhl hostující brankář Petr Šmejkal. Na další branku se tak čekalo až do 64. minuty, kdy domácí přidali druhou uklidňující branku a odskočili svému soupeři na dvoubrankové vedení. Krásnou střelou z hranice vápna se prosadil Petr Nechánský. Po této brance se hra Košíka zlepšila a byl opět vidět pohledný fotbal. Dařila se kombinace, přibývalo šancí, ale opět se nedařilo finální zakončení. Deset minut před koncem dal domácím definitivní pocit jistoty Jiří Paul, který se důrazně prosadil při zakončení ve vápně. Ve zbytku zápasu si již domácí pohlídali výsledek a připsali si tak první jarní vítězství 3:0

TJ Sokol Košík
Jiří Kumstýř (trenér): Jsem spokojený, že jsme zvítězili a připsali si tři body. Navíc jsme doma udrželi čisté konto. Byl to spíše bojovný fotbal, zbytečně jsme se přizpůsobili hře soupeře. Až po našem druhém gólu jsme začali hrát fotbal.

Záhornice
Vlastimil Fuchs (obránce): Byl to vyrovnaný zápas, který se hrál na podmáčeném terénu. Domácí proměnili své šance, nám se to nepodařilo, a proto jsme prohráli.

R. Chlíbek [-] - J. Malý [-] (75. L. Kubík [-] ) , J. Nechánský [-] , M. Velíšek [-] , J. Paul [-] - L. Kulich [-] , J. Martínek [-] , P. Nechánský [-] , V. Kulich [-] (67. M. Kučera [-] ) - P. Dušek [-] (81. M. Cerman [-] ) , L. Táborský [-] -

Záhornice
P. Šmejkal [-] - P. Hak [-] , P. Jelínek [-] (65. J. Šmejkal [-] ) , P. Donát [-] , J. Popek [-] (75. M. Kloz [-] ) , P. Tyl [-] , P. Karásek [-] (81. J. Šebetka [-] ) , T. Knobloch [-] (58. A. Římal [-] ) , D. Douša [-] , M. Rais [-] , V. Fuchs [-]

ŽK: 82. M. Cerman .
Místo: Košík. Počet diváků: 30. Rozhodčí: Kamenický Lukáš - ZAJÍČEK Josef (N), NOVÁK Miroslav (N).