15.kolo, Středočeský | Nymburk | IV. třída sk. B, 2015-2016

--

--

Košík hrál s Dlouhopolskem bez branek

0

Košík v prvním jarním zápase na domácím hřišti remízoval s týmem Dlouhopolska 0:0. Domácí ziskem bodu udrželi v tabulce 9. místo, když se na ně bodově již dotáhly Chleby. Dlouhopolsko, které v současnosti společně s Vrbicí, má nejlepší obranu soutěže, tak již ve druhém utkání nedokázalo vstřelit branku. Po 15. kole jim patří 5. místo.

První poločas nabídl souboj obran.

Domácí vstupovali do utkání s motivací získat první jarní body, stejnou motivaci měli i hosté, kteří se navíc snažili prolomit i střeleckou smůlu. První poločas nabídl klasický boj o střed hřiště, o pohledném fotbalu se nedalo mluvit. Domácí se snažili využít své zkušenosti, hosté naopak sázeli na mládí a rychlost. Od prvních minut to byl i souboj dvou obran, které se překonávali ve skvělých výkonech. Domácí defenzivu dirigoval zkušený Miroslav Velíšek, té hostující velel Martin Hájek. K vidění byly vidět šance na obou stranách, za domácí v prvním poločase neuspěli Ladislav Táborský, Jaroslav Martínek a Petr Dušek, kteří buď trefovali stojící obránce soupeře, nebo neměli přesnou mušku. Za hosty stojí za zmíňku šance Jakuba Sisáka, který se dvakrát řítil sám na brankáře, ale s jeho pokusy si skvěle poradil brankář Roman Chlíbek. První poločas tak skončil bez branek.

Bojovnost a neproměňování šancí.

Druhý poločas pokračoval v nastoleném trendu toho prvního. Urputný boj o střed hřiště, přibývalo více ostřejších zákroků a na hřišti se začalo jiskřit. Aktivnější ve druhém poločase byli hosté, kteří se tlačili za vstřelením první branky utkání, ale jejich šance likvidovala skvěle fungující obrana se skvěle chytajícím brankářem. S přibývajícím časem a nerozhodným výsledkem začaly pracovat i emoce a na hřišti se strhla i menší šarvátka mezi hostujícím stoperem Martinem Hájkem a domácím útočníkem Ladislavem Táborským. Incident se však obešel bez karetních trestů. První obrovskou šanci si ve druhém poločase vypracovali hosté, když v 75. minutě z malého vápna hlavičkoval Petr Hingar, domácí brankář ho však bravurně vychytal. V závěru utkání si i domácí vypracovali jednu obrovskou šanci, kdy střídající Michal Kučera v jasné pozici vyslal pouze slabou střelu, kterou stihla hostující obrana spacifikovat. Utkání tak nakonec skončilo bezbrankovou remízou.

TJ Sokol Košík
Jiří Kumstýř (trenér): Náš výkon nebyl takový jako v prvním utkání v Žitovlicích, bylo to velmi bojovné utkání, kdy se převážně hrálo o střed hřiště. My jsme se potýkali s absencemi hráčů, takže jsme museli provést určité zásahy do sestavy. Na šance to bylo slabší utkání. Když už jsme si nějakou vytvořili, tak jsme jí nedokázali proměnit, stejně tak si vedl i soupeř. Vzhledem k průběhu utkání jsem rád za remízu. Rád bych pochválil našeho brankáře a celou naší defenzivu, zároveň bych i poděkoval všem hráčům za bojovnost.

Dlouhopolsko
Daniel Jindra (záložník): V zápase jsme měli jasnou herní převahu, byl to jeden z těch slabších soupeřů. Většinu našich útoků zastavovali jen za cenu faulu. Kdyby byl výsledek po poločase 0:4, nikdo by se nemohl divit. Od 70. minuty se Košík herně vyrovnal, ale i přesto jsme si vytvořili brankové příležitosti, které musíme proměňovat! Střelecky se trápíme, a to se pak vítězí těžko.

R. Chlíbek [-] - L. Kulich [-] (67. O. Novotný [-] ) , M. Velíšek [-] , V. Kulich [-] , J. Paul [-] - P. Nechánský [-] , J. Martínek [-] , R. Topolčány [-] - J. Malý [-] , P. Dušek [-] , L. Táborský [-] (75. M. Kučera [-] ) -

J. Budai [-] - J. Pecen [-] (45. P. Hingar [-] ) , L. Štus [-] , D. Jindra [-] , J. Sisák [-] , V. Bareš [-] , L. Seifert [-] , L. Košátko [-] , P. Kříž [-] , M. Hájek [-] , J. Kříž [-] (60. M. Flídr [-] )

ŽK: 76. V. Kulich , 87. J. Malý .
Hráči zápasu: R. Chlíbek .
Místo: Košík. Počet diváků: 25. Rozhodčí: Bureš Jaroslav - ZAJÍČEK Josef (N), ROBOVSKÝ Luboš (N).