14.kolo, Plzeňský | Plzeň - Sever | Okresní přebor , 2015-2016

--

Ledce si pro Blatnici připravily představení o sedmi trpaslících, chyběla jen Sněhurka!

2. Z. Kasl (vl.) , 30. O. Tupý , 48. J. Prais , 61. O. Tupý , 70. J. Prais , 85. J. Mareš (p.) , 87. A. Mravík
0

Domácí v prvním zápase jara předvedli hokejový výsledek, když na svém hřiště rozcupovali Blatnici.

Před zápasem oba soupeře dělil po podzimní části pouze dvoubodový rozdíl a Ledce, které v úvodním kole sezóny v Blatnici podlehly 1:5, chtěli svému soupeři vše vrátit i s úroky. A to se také povedlo, ale nepředbíhejme. Vše ovlivnila již druhá minuta utkání, kdy nešťastně sáhl do domácí přihrávky Zdeněk Kasl a překonal svého gólmana. Druhý tvrdý direkt přišel pro Blatnici po zhruba půl hodině hry, když valnou hromadu na malém vápně nejlépe využil ke skórování Ondřej Tupý. Nic méně poločas takto skončil a ještě dával jisté naděje hostujícímu celku do druhý pětačtyřiceti minut.

Jenže ty se nakonec staly černou můrou. Jen co se oba celky vrátily ze šaten na trávník, vybojoval kulatý nesmysl na hranici pokutového území Mravík, posunul doleva na Josefa Praise, který zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Po hodině hry to již bylo 4:0. Gleissner našel v šestnácte Ondřeje Tupého, který v souboji se svým strážcem nakonec byl poslán k zemi, ale ještě v pádu dokázal nechytatelně dloubnout do balónu. Necelá stovka přítomných fanoušků začala toužit po pověstném "bůru," který na sebe nechal čekat deset minut. Tupý našel ve vápně trestuhodně neobsazeného Josefa Praise, který chtěl ještě přihrávat, ale když zjistil, že má kolem sebe více prostoru než novozélandský chovatel ovcí, s míčem se otočil a rozvlnil síť. Poločas hrůzy pro hosty dokumentoval šestý gól z penalty po faulu na Kračka, kterou Jan Mareš poslal do tyče, od které se míč odrazil do gólmana Filipa a pak až do sítě. Skóre se nakonec zastavilo na sedmičce. Alois Mravík se vydal neohroženě od rohu po brankové čáře až ke svatyni Blatnice a uzavřel dnešní divoký duel.

FK Ledce
Marek Matějka: „Nám pomohl rychlý vlastní gól soupeře, hráli dobrý kombinační fotbal. Soupeři se zápas nevyvedl, dávali nám spoustu prostoru a neměli prakticky vážnější šanci.“