17.kolo, Jihomoravský | 1.A třída sk. B, 2015-2016

--

--

Břeclav uhrála cenný bod v Rohatci

0

Jen týden vydrželi hráči Rohatce na první příčce. Mladící MSK dokonce sahali po výhře, ale Jakub Tomšej v závěru vstřelil vyrovnávací branku.

Tomšej zachránil alespoň bod

Pouze týden vydrželi v čele první A třídy fotbalisté Rohatce, kteří nedokázali v domácím prostředí potvrdit výhru z Lednice a před vlastním publikem v 17. kole pouze remizovali s břeclavskou rezervou 1:1. Alespoň bod zachránil Slavoji v 86. minutě Jakub Tomšej. Syn bývalého předsedy rohateckého klubu skóroval i před týdnem v Lednici. V neděli ale měla jeho trefa pouze bodovou hodnotu. „Škoda, že jsme na začátku utkání, kdy jsme hráli opravdu výborně, nedali první gól. Kdybychom vedli, asi by se zápas vyvíjel jinak. Bohužel jsme se střelecky neprosadili, což soupeř potrestal," uvedl kouč Slavoje Marek Antoš. Jeho tým vstoupil do utkání opravdu dobře. Do dvaceti minut si vypracoval několik vyložených šancí, ale vedoucí branku nedal. Tutovky zazdili Schenel s Jüstelem, Kolařík trefil pouze tyč. Rohatecký nápor se postupem času rozplynul a mladý hostující tým se čím dál častěji osměloval. Hráči MSK pozorně bránili a vyráželi k rychlým protiútokům. Ve 36. minutě zaskočil favorita Kruták, který zakončil brejkovou akci a poslal hosty do vedení. Rohatečtí fotbalisté po přestávce přidali na pohybu i důrazu, herně se ale domácím příliš nedařilo. Dlouhým nákopům i centrům scházela přesnosti i lepší načasování, dalekonosné pokusy i střely
z vápna končily většinou mimo. „Těžko jsme se se do šestnáctky soupeře dostávali. Naštěstí jsme alespoň bojovností vyrovnávací gól v závěru urvali," pravil Antoš. Rohatecké trápení utnul až Jakub Tomšej, který po Vaškově a Jüstelově šanci umístěnou ranou z hranice pokutového území nedal brankáři Lešňovskému žádnou šanci. Ještě předtím orazítkoval mladý útočník Jüstel břevno. Nadějný únik Salajky skončil zbrklou střelou vedle. Domácí kromě vedoucí příčky přišli i o obránce Rezka, který střídal kvůli problémům s třísly. „Smůle se nám lepší na paty. Uvidíme, jak to bude vypadat dál," dodal Antoš.

TJ Slavoj Rohatec
Marek Antoš - trenér Rohatce: „Škoda, že jsme na začátku utkání, kdy jsme hráli opravdu výborně, nedali první gól. Kdybychom vedli, asi by se zápas vyvíjel jinak. Bohužel jsme se střelecky neprosadili, což soupeř potrestal,

t. létal [-] - R. Ščevík [-] , I. petrák [-] , P. Dohnálek [-] (80. O. Vacenovský [-] ) , P. Vašek [-] - F. Vanda [-] , J. Tomšej [-] , J. Rezek [-] (55. T. Netík [-] ) , J. Kolařík [-] - J. Justel [-] , J. Schenel [-] (55. L. Salajka [-] )