15.kolo, Jihomoravský | 1.A třída sk. B, 2015-2016

--

Bučovice doma v derby vítězně

22. O. Holásek (p.) , 58. M. Bil , 77. L. Němec , 85. M. Handlíř - 43. J. Smetana
0

Na úvod jara se za krásného slunečného počasí se hrálo okresní derby. V první, rozpačité a neurovnané půli, se hrál opatrný fotbal bez pohybu. Do druhého poločasu nastoupili domácí se dvěma změnami v sestavě, rozběhali soupeře a až na dvě zaváhání měli zápas pod kontrolou. Výhru ztvrdili třemi brankami a nakonec v pohodě dokráčeli ke třem bodům.

První půle o vítězi nerozhodla

První půle přinesla všechny jevy prvního mistrovského zápasu po dlouhé, zimní pauze- statická hra bez pohybu plná nepřesností. Hosté přijeli se zdržovací taktikou, která jim až do 60. min vycházela. Sice Bučovice od 10. min převzali aktivitu, kterou dokázali přetavit ve vedoucí branku. To ve 21. min byl ve vápně faulován Štrublík a Holásek nařízenou penaltu s přehledem proměnil- 1:0. Chvíli po vstřelené brance tempo hry upadlo. Pasivita se domácím nevyplatila a ve 43. min po chybě ve středu hřiště inkasovali do kabin po průniku Smetany- 1:1. Zbytek poločasu se dohrával mezi šestnáctkami

Bučovice strhli vítězství na svou stranu

Do druhého dějství udělalo trenérské duo dvě změny a na plac vyběhlo jiné mužstvo. Hráči začali hýřit pohybem a dostávali se do nebezpečné blízkosti branky. Hosté kouskovali hru zdržovací taktikou a častými fauly. Tato taktika jim vycházela do 58. min. To se ujal exekuce přímého kopu z 23. metrů Bil a nechytatelnou střelou do levé šibenice nedal nejlepšímu hráči hostů šanci -2:1. Vzrušení přinesla 65. min. To se napřed po nepochopitelné chybě soupeřovic obrany řítili na gólmana hostů Bil s Legner. Prvně jmenovaný místo nahrávky volil zakončení, které brankář vystihl. Ihned z brejku zaspala naše obrana i s brankářem, ale hosté nedokázali z rohu malého čtverce uklidit míč do sítě. V 77. min bylo veseleji- hosté nezvládli ofsajd systém, do volného prostoru si naběhl Handlíř, vytáhl si hostujícího strážce branky a nezištně vyzval Lukáše Němce ke skórování do prázdné 3:1. Od tohoto okamžiku domácí zcela ovládli hru, ale několik možností trestuhodně „zazdili“. Až v 85. min se do vápna proháčkoval Bil, jeho střelu pravačkou gólman hostí vyrazil před sebe a před dobíhajícím Handlířem zívala prázdná branka 4:1. Ještě v samotném závěru mohli domácí hráči skóre navýšit, ale nadějnou šanci v podobě dvou hráčů na jednoho opět nevyužili. Konec zápasu proběhl zcela v režii domácích.

FC Bučovice
Ladislav Kachlík -trenér Bučovic: Čekal jsem těžký zápas s bojovným soupeřem, ale první půle byla z naší strany bojácná a pasivní. Na hře byla znát nerozehranost a zbytečná nervozita. O přestávce jsme přistoupili ke dvěma změnám, které se kladně projevily v dalším průběhu zápasu. Druhé dějství se kvalitou hry již přiblížilo našim představám.“

FC Bučovice
M. Hanák [-] - M. Handlíř [-] , M. Kachlík [-] , O. Holásek [-] , D. Svoboda [-] (46. J. Legner [-] ) , J. Chadima [-] (46. M. Bil [-] ) , L. Štrublík [-] (65. L. Jeřábek [-] ) , L. Němec [-] (86. V. Horák [-] ) , T. Kachlík [-] , r. chalabala [-] , S. Hanousek [-]

TJ Šaratice
P. Plchut [-] - j. kalouda [-] , M. Polášek [-] , P. Kalouda [-] , L. Cének [-] - D. Bukáček [-] , N. Yagupa [-] , M. Galia [-] - M. Baňa [-] (80. J. Oravec [-] ) , J. Smetana [-] , P. Klaška [-] (73. J. Roháč [-] )

ŽK: 31. N. Yagupa , 90. L. Cének .
Počet diváků: 125. Rozhodčí: Knecht Milan - ONDROUCH Tomáš, LAZAR Martin.