16.kolo, Královéhradecký | 1.A třída , 2015-2016

--

--

České Meziříčí vybojovalo první výhru v sezoně

0

České Meziříčí takticky zvládlo těžký zápas s třetím Černilovem a díky jedinému zásahu ve druhém poločase slaví první výhru v sezoně.

Kompaktní obrana domácích

Fotbalisty třetího Černilova nečekal na hřišti Českého Meziříčí lehký úkol. Během podzimních bojů vybojovali fotbalisté Českého Meziříčí pouhé dva body za dvě remízy a tuto nelichotivou sklizeň chtěli domácí napravit hned v úvodním kole jarní části soutěže. České Meziříčí se od úvodu utkání spoléhalo na pečlivě uzavřená zadní vrátka, která bedlivě střežil brankář David Frynta. Černilov měl podle očekávání územní i herní převahu, přes obranný blok domácích se ale fotbalisté třetího celku tabulky probojovávaly jen s velkými obtížemi. To po zápase komentoval i trenér Černilova Jan Chasák, který připustil, že umělý trávník a jeho rozměry více vyhovovaly obraně domácích než útočným snahám hostů. První půle proto skončila bezbrankovou remízou 0:0.

České Meziříčí udrželo těsné vedení až do konce

Ani ve druhém poločase se Černilovu nedařilo překonat pozorného gólmana Fryntu. Pár minut po zahájení druhé půle měli obrovskou šanci domácí, když měli možnost zahrávat pokutový kop. Exekuce penalty se v 51. minutě ujal Ondřej Ježek a meziříčská devítka poslala domácí do vedení. Hosté se snažili oživit svoji hru několikerými střídáními. Domácí branka však zůstávala střelcům Černilova zapovězena. Možností střídání využili i domácí, kteří tak rozkouskovali hru a neumožnili hostům dostat se do závěrečného tempa a tlaku. České Meziříčí tak vybojovalo hubené vítězství 1:0.