29.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2015-2016

--

Cidlina díky jedinému gólu zvítězila nad Náchodem

78. M. Holec
0

Většinu utkání byli aktivnější a nebezpečnější fotbalisté domácí Cidliny, kteří o své výhře rozhodli jediným gólem ve druhém poločasu.

Aktivnější Cidlina se nedokázala prosadit

Úvod zápasu zastihl v lepší formě domácí fotbalisty, kteří několikrát prověřili náchodského brankáře Jiřího Hladíka. V deváté minutě se v malém vápně k balonu dostal Pavel Obermajer, jeho pokus o lob na zadní tyč ale náchodský brankář přečetl a zachytil. Domácí si zabíhali za náchodskou obranu, tyto průnikové akce však často zastavovala ofsajdová postavení, která neunikla pomeznímu rozhodčímu. Náchod se prosazoval obtížněji než soupeř, střely hostů postrádaly přesnost i razanci. Nejnebezpečnější šanci první půle si Náchodští vytvořili v pětatřicáté minutě, kdy jejich prudkou střelu k levé tyči ztlumil gólman Stanislav Strýhal. O tři minuty později se na pravé straně otevřel volný prostor pro Jakuba Trejbala, jeho přihrávku do vápna ale obsazený Kingsley Omovie nezpracoval, a proto ani z toho náznaku nezapršelo gólové štěstí. Domácí se ani ve zbývajících minutách ve vápně Náchoda neprosadili, a poločas tak skončil bezgólovou remízou.

Cidlina využívá jednu ze svých šancí

Ve druhém poločase domácí pokračovali ve své ofenzivní hře, která to pravé ovoce přinášela v závěrečných dvaceti minutách. V sedmdesáté čtvrté minutě převzal Kingsley Omovie přihrávku od Radima Žalmana a přízemní střelou překonal náchodského brankáře Hladíka. Radost domácímu týmu překazil pomezní rozhodčí, který odmával ofsajdové postavení domácího útočníka. Naplno se domácí mohli ze vstřelené branky radovat o čtyři minuty později. Jakub Trejbal v sedmdesáté osmé minutě nabídl míč do vápna Martinu Holcovi, který nezaváhal a přesným zakončením otevřel skóre zápasu. Cidlina mohla své vedení navýšit, Tomáš Vaněk ale nastřelil pouze tyč náchodské branky. V první minutě nastavení fauloval ve vápně Patrik Runkas domácího Kingsley Omovieho a rozhodčí nařídil pokutový kop. K penaltě se postavil kapitán Jan Věchet, který však nechal vyniknout gólmana Jiřího Hladíka. Po neproměněné penaltě rozhodčí odpískal konec utkání, které domácí vyhráli 1:0.

FK Náchod
Michal Malý - vedoucí mužstva FK Náchod: Náš výkon budí rozpaky a je velkým zklamáním.