29.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2015-2016

--

Broumov vstal z mrtvých a v devíti otočil zápas s Novým Městem

50. L. Kudláček (p.) , 67. L. Zákravský - 71. M. Gago , 75. T. Mucha , 86. T. Mucha
0

Po bezgólovém prvním polčase se děly velké věci. Nové Město se dostalo do dvougólové vedení, Broumov do dvojnásobného oslabení. Takové rozložení sil nakonec vyhovovalo lépe Broumovu, který třemi góly otočil zápas a vyhrál 2:3.

Bezgólová půle

V prvních minutách byli aktivnější fotbalisté Broumova, které však před novoměstskou brankou zrazovalo nepřesné zakončení. S postupem času získávali pevnější půdu pod nohama domácí fotbalisté. V jedenácté minutě vyrazil broumovský gólman Jakub Drahorád střelu Nového Města z malého vápna, z následné dorážky pak domácí rozvlnili pouze boční síť broumovské branky. Další možnost měli domácí o pět minut později, kdy novoměstský útočník jen těsně minul levou tyč Drahorádovy branky. Série novoměstských šancí vrcholila v devatenácté minutě, kdy domácí po standardní situaci přehlavičkovali vyběhnutého gólmana Drahoráda, od inkasované branky ale Broumov uchránil dobrým zákrokem jeden z obránců. Domácí měli i v dalším průběh více ze hry a vytvořili si řadu více či méně nebezpečných šancí. První poločas přesto branku nepřinesl a skončil bezgólovou remízou.

Oslabený Broumov otáčí zápas

Velké věci se děly ve druhém poločase. Ve čtyřicáté deváté minutě srazil ve vápně unikajícího Lukáše Zákravského broumovský obránce Jan Kotyza. Rozhodčí odpískal pokutový kop ve prospěch Nového Města a obránci Kotyzovi navíc udělil druhou žlutou kartu v zápase. Broumovští se tak dostali do oslabení o jednoho muže. Domácí Ladislav Kudláček navíc proměnil pokutový kop a poslal Nové Město do jednogólového vedení. O dvě minuty později se do samostatného úniku dostal Martin Kilar. Za záchrannou brzdu ještě před vápnem zatáhl Jaromír Schubert, který srazil domácího hráče a po přímé červené kartě následoval svého spoluhráče do kabin. Za dvojnásobně přesily si Nové Město vytvořilo šance, Martin Kilar ani Lukáš Zákravský však neuspěli. Druhé branky se domácí dočkali v šedesáté sedmé minutě. Za broumovskou obranu se dostala hned dvojice hráčů ve žlutém – Pavel Růžička a Lukáš Zákravský. Domácí záložník nezištně nabídl míč Lukáši Zákravskému, který vyřešil novoměstský duet střelou do prázdné branky. Nové Město se tak dostalo do dvougólového vedení a navíc hrálo proti devíti hráčům soupeře. Všechno hrálo do karet domácím, Broumov se přesto vzepjal a zahájil stíhací jízdu. Už o dvě minuty později se domácím podařilo snížit díky brance Marka Gaga, který hlavou zužitkoval centr z pravé strany. O další čtyři minuty už bylo dokonce vyrovnáno, a to díky Tomáši Muchovi. Broumovský útočník navázal na svého spoluhráče a hlavou umístil do sítě tentokrát centr z levé strany. Dvojnásobně oslabenému Broumovu se tak během čtyř minut podařilo smazat dvougólové vedení Nového Města. V laufu hrající Broumov nakonec dokázal utkání zvrátit úplně. V osmdesáté šesté minutě si domácí obrana nepohlídala další centr Broumova a svým druhým gólem v zápase rozhodl o výhře Broumova 2:3 Tomáš Mucha.

MFK Nové Město nad Metují
Miloš Killar - trenér MFK Nové Město: Náš výkon v závěru dnešního utkání byl neomluvitelně hanebný, tři body jsme soupeři darovali a sobě udělali pěknou ostudu.

V. Krunčík [-] - V. Jelen [-] , J. Vít [-] , D. Nejman [-] , L. Kudláček [-] - P. Růžička [-] (67. M. Cohorna [-] ) , P. Zákravský [-] , L. Zákravský [-] (84. J. Králíček [-] ) , A. Lelek [-] - M. Klikar [-] , T. Voráček [-]