--

--

0

Rozhodly nástupy do obou poločasů

Domácí začali aktivně a už ve 4. min. se před Kofroněm objevil po přihrávce zprava Kopel, jehož hlavička směřovala přímo do rukavic brankáře hostí. Po dvou minutách přišel další průnik zprava do šestnáctky, Kofroň centr vyrazil do pole, kde napřáhl domácí obránce Schroner a propálil vše, co mu stálo v cestě.V dalším průběhu prvního poločasu se hra srovnala a střely domácího Skoupého či hostujícího Kroupy zapadly pouze do náručí připravených gólmanů. V poslední minutě první půle vybojovali hosté ve středu hřiště míč, který šel přes Zelenku nalevo Koudelkovi, jeho centr posunul tísněný Kroupa Zelenkovi, jenž technickou střelou nedal Szarowskému šanci.

Hned v úvodu druhé půle šla Orlová opět do vedení. Kaizar vybídl ke sprintu dlouhým nákopem podél postranní čáry Tomáše, ten odcentroval, Urban si obhodil Hirsche a podél vybíhajícího Kofroně dal na 2:1. V 65.minutě se do brejku po pravé straně rozeběhl Kopel, přihrál pod sebe Castanerovi a ten střelou pod břevno nedal Kofroňovi nejmenší šanci. Orlová tak slavila nečekané vítězství a zakončení úspěšného fotbalového týdne.

FK Slavia Orlová - Lutyně
Josef Jadrný, trenér Orlové: Připravovali jsme se na Kroupu, na Zelenku, Hirsche také dlouhodobě znám, myslím, že se nám tyto hráče podařilo eliminovat, i když Zelenka nám dal paradoxně gól. Musím říct, že v celém utkání jsme měli navrch, což mě příjemně překvapilo. Pod tlakem soupeře jsme se ocitli jen poslední čtvrthodinu první půle, pak jsme také dostali takový blbý gól do šatny, ale nesesypali jsme se a hned v nástupu do druhé půle jsme dali asi rozhodující branku. Z hlediska šancí si myslím, že jsme zaslouženě vyhráli a získali důležité a cenné tři body.

1.SK Prostějov
Roman Popelka, asistent trenéra Prostějova: Bohužel nám vůbec nevyšly vstupy do obou poločasů. V úvodu nám trvalo čtvrthodinky, než jsme se dostali do hry, za tu dobu jsme už prohrávali 0:1. Škoda, že jsme to podobně jako na Slovácku do poločasu neotočili, protože pak jsme byli lepším mužstvem a měli jsme k tomu několik příležitostí. Naštěstí se nám podařilo aspoň vyrovnat a věřili jsme, že druhý poločas začneme tam, kde jsme ten první skončili. Přesto druhý gól nepovažuji za rozhodující, protože jsme ještě několik příležitostí ke korigování stavu měli, po třetí brance ale bylo jasno. Soupeř využil silnou pravou stranu, kterou jsme nedokázali pokrýt, nám selhala koncovka.

R. Szarowski [-] - P. Lisický [-] , P. Kaizar [-] , K. Skoupý [-] , I. Schroner [-] - J. Urban [-] (88. J. Vybíral [-] ) , M. Limanovský [-] (78. J. Uher [-] ) , F. Panák [-] , D. Klimas [-] - J. Kopel [-] , M. Tomáš [-] (55. J. Diaz Castaňer [-] )

Z. Kofroň [-] - P. Krejčíř [-] (76. M. Sečkář [-] ) , M. Sus [-] , T. Zatloukal [-] , A. Rus [-] (27. M. Machálek [-] ) - J. Pančochář [-] , L. Zelenka [-] , Z. Fládr [-] , M. Hirsch [-] - J. Koudelka [-] , K. Kroupa [-]

ŽK: 16. P. Kaizar , 32. K. Skoupý , 65. J. Vybíral - 48. M. Sus .