--

--

Na závěr si Chomutov smlsnul na Litvínovu

0

Poslední utkání letošního ročníku Divize B se odehrálo na chomutovském letním stadioně. Domácí fotbalisté byli již od začátku lepším týmem, což nakonec potvrdili i gólově. Po dvou brankách Milana Grubiši, jedné Patrika Gedeona, Jana Kopty a Marka Chaloupky vyhrál Chomutov 5:0.

Chomutov vstoupil do utkání aktivně. Hned po několika sekundách byl faulován před vápnem Tomáš Janošík. Následný centr Marka Chaloupky spadl na hlavu Milana Grubiši, který branku těsně minul. Aktivita hráčů v bílém pokračovala. Tomáš Janošík ale po centru zamířil jen těsně vedle tyčky.

Následovala tříminutovka, kde se dvakrát prosadil chorvatský obránce Milan Grubiša. Ten ve třiadvacáté minutě po centru zamířil hlavičkou k pravé tyčce. Z téměř totožné pozice se trefil i v minutě šestadvacáté, nyní ovšem k tyčce levé. Krajní obránce mohl přidat i třetí branku, ale z přímého kopu branku přestřelil.

Oko domácího fanouška nadchl i druhý poločas. Nejdříve to zkoušel Tomáš Janošík, ale ten zamířil opět mimo tři tyče. Jedinou šanci hostů měl obránce Khaur, jenž z přímého kopu napálil levou tyčku. Následovala tak sedmiminutovka, kdy dali domácí fotbalisté tři branky.

Po závaru před brankou se v sedmašedesáté minutě dostal míč k Patriku Gedeonovi, jehož tvrdá rána proskákala až za záda bezmocného brankáře. Hned po rozehře se k míči dostali opět svěřenci Pavla Chaloupky. Jeho syn Marek dostával míč do malého vápna, kde ale připraveného brankáře nepřekonal. Následně ale poslal míč zpátky do ohně Lukáš Svoboda, jehož centr umístil do branky hlavou Jan Kopta.

Tečku nad celým utkáním udělala branka ze čtyřiasedmdesáté minuty. Po centru z levé strany se prosadil ráznou střelou Marek Chaloupka. Chomutov tak porazil Litvínov 5:0 a přidal poslední body do ligové tabulky.

Zdroj:  fccv.cz