Táborsko potvrdilo roli favorita a po sedmi utkáních vyhrálo

0

Jihočeské Táborsko doma dokázalo porazit poslední Brozany a získat důležité tři body. Dvakrát se trefil Jan Stozsek.

Tři branky v první půli rozhodly

Mimořádně důležité utkání čekalo na Jihočechy z rezervního týmu Táborska. Svěřenci trenéra Josefa Pletichy čekají na více jak bod ze zápasu už sedm utkání a díky negativní bilanci spadli až na rozhraní sestupu. Proti posledním Brozanům byli jasnými favority a nic jiného než tři body pro domácí nepřipadalo v úvahu.

Ze veledůležitými body vkročili Táborští rázně. Už ve dvanácté minutě měli domácí možnost volného přímého kopu, Hlaváč dobře zasáhl. Za dvě minuty už Hlaváč kapituloval, když Jan Peterka využil jeho chybného zaváhání a poslal domácí do vedení – 1:0. Za dvě minuty se domácí fotbalisté radovali znovu. Krásný balon za obranu dostal Jan Stozsek a přesnou střelou k tyči nedal brankáři hostí šanci – 2:0.  Sedm minut před koncem první půle přidali Jihočeši třetí gól a bylo prakticky rozhodnuto. Centr z pravé strany nadvakrát uklidil za brankáře Brozan Jan Stozsek3:0

Táborsko kontrolovalo hru

Ve druhé půli domácí v poklidu kontrolovali výsledek a poslední celek tabulky ČFL k ničemu nepouštěli. Diváci si přišli na své jenom v prvních čtyřiceti pěti minutách, ve druhém poločasu byla k vidění pouze žlutá karta jak na straně Táborska, tak i Brozan. Táborští dokázali získat potřebné tři body a oddálit se sestupovým vodám.

FC MAS Táborsko B
Josef Pleticha: „Dnes jsme chtěli hodně moc vyhrát a na naší hře to bylo znát. Povedl se nám začátek, kde jsme se konečně prosadili i brankově. Ve druhém poločase jsme se asi lekli výhry. Ani se klukům nedivím. Dlouho jsme nevyhráli a dnes to bylo opravdu důležité. Jsem rád, že jsme vzadu uhráli nulu. Ani to se nám v poslední době nedařilo.“

SK Sokol Brozany
Ján Kudlička: „Výsledek hovoří za vše. Měli jsme laxní nástup do utkání a soupeř toho maximálně využil. Dostávali jsme laciné branky. Druhá půle už se spíše dohrávala.“

M. Blažek [-] - M. Rabiňák [-] (64. D. Surmaj [-] ) , J. Vavřina [-] , J. Rabiňák [-] , J. Peterka [-] , I. Traore [-] (73. F. Bakule [-] ) , L. Turek [-] , J. Chotovinský [-] , P. Nohava [-] (52. J. Škarda [-] ) , T. Froněk [-] , J. Stoszek [-] (85. J. Škrábek [-] )

R. Hlaváč [-] - C. Uka [-] , R. Cibulka [-] , A. Pikl [-] , P. Pokrovskij [-] (64. M. Kučera [-] ) , I. Malina [-] - P. Nehoda [-] , I. Šollar [-] , T. Pelikán [-] - J. Franc [-] , J. Benda [-]

ŽK: 64. J. Škarda - 40. P. Nehoda , 50. I. Šollar .
Hráči zápasu: J. Stoszek .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: Hányš Martin - MELNIČUK Vladimír, ŠTĚRBA Václav.