--

--

0

Fotbalisté Břeclavi přetrhli pětizápasovou vítěznou šňůru Hulína.

Utkání začalo velmi zostra, jako první zahrozili hosté, kteří ve 4. minutě předvedli pěknou kombinaci, kterou nakonec zakončil Smirnov střelou nad branku. V 7. minutě při šanci domácích, to Michal Šrom výborně potáhl akci, předložil ji na pokutové území, odkud Zlámal vypálil nad branku. Ještě blíže byli brance domácí v 10. minutě poté, co se znovu Šrom prohnal zadními řadami Břeclavi, předložil míč Červenkovi a ten se snažil přehodit vybíhajícího brankáře Prokopa, ten však zakončení zblokoval. Ve 23. minutě prošel Elšík podél pokutového území a nebezpečně nacentroval na branku. Míč padající do branky musel Prokop vytáhnout na rohový kop. Ten zahrál Michal Dvořáček, na míč naběhl důrazný Roman Číhal a hlavou otevřel skóre 1:0. Zasloužené vedení uklidnilo domácí a další minuty první půle se odehrály většinou na polovině Břeclavi. Když už se zdálo, že se oba týmy do šatny rozejdou bez nějakých dalších šancí, napálil od postranní čáry míč kapitán hostů Pavel Simandl. Míč zaplachtil i za Libora Chytila a odrazil se od tyče ven z branky.

Druhá půle byla ve znamení zahozených šancí Hulína. Nejúspěšnějším „paličem" v červenobílém dresu Hulína byl autor pěti letošních tref Šrom, který se dvakrát ocitl sám před Prokopem, ale vždy břeclavskou branku o kousek minul. Stejně dopadl i Krhut. A když břeclavský brankář vyrazil i trestňák Dvořáčka, mohly přijít chvíle Břeclavi. V 86.minutě se hosté vrhli do brejku, který vedl Antonín Horváth a jeho centr po zemi do pokutového území proměnil zakončující Tetur střelou do protipohybu brankáře Chytila.

SK Spartak Hulín
Jindřich Lehkoživ, trenér SK Spartak Hulín: Mrzí mne, že jsme nepotvrdili výhru z Kroměříže a dnes jsme pouze remizovali. Za druhý poločas jsme si vypracovali 3 - 4 tutové šance. Bohužel jsme krátce před koncem z ojedinělé akce inkasovali, nechali jsme se obejít jedním hráčem a před brankou došlo k nějaké teči jeho střely, teď nevím, jestli to byla první nebo druhá střela Břeclavi za druhý poločas. Myslím si, že je to pro nás ztráta, určitě jsem zklamaný z toho, že dneska nemáme 3 body.

MSK Břeclav
Karel Bečka, trenér MSK Břeclav: Konečně začíná naše sestava připomínat tu ideální. Dva hráči se nám vrátili, ovšem zase se zranil Dobšíček a z prvního jarního utkání doléčuje zranění i Giertl. Zkušený Ivan Dvořák začne po operaci trénovat co nevidět. Pokud jsme kompletní, můžeme hrát vyrovnanou partii s každým týmem. Naše šance byly hlavně v první půli. Dařilo se nám pronikat do útoku hlavně po stranách a centrovanými míči do vápna jsme si vypracovali dvě, tři nebo čtyři šance. Jenže je neproměníme, zatímco domácím stačil jeden roh a vedli.

L. Chytil [-] - D. Krhut [-] , R. Číhal [-] , Z. Kroča [-] , M. Vyskočil [-] - M. Dvořáček [-] , J. Laciga [-] , B. Červenka [-] , M. Dvořáček [-] - R. Elšík [-] (84. M. Mjuller [-] ) , J. Zlámal [-] (68. A. Labuda [-] )