--

--

Sbohem ČFL zní z Nového Bydžova, Union padá do divize!

0

Zkontumováno kvůli neoprávněnému startu domácího hráče Tokara (nezaplacený příspěvek FAČR)!

Situace před zápasem byla jednoduchá, Jirny hrají o druhé místo, Union o udržení v soutěži. Tyto zcela opačné cíle jasně vypovídaly o tom, kdo je papírovým favoritem. Oběma stačilo ke splnění jejich cílů zvítězit a nemuseli nic víc řešit, případná prohra však znamenala pro Union obrovské nebezpečí, protože jej ohrožovala jak Čáslav, tak Chomutov. Zápas nabídl drama, které této situaci odpovídalo, a na jeho konci byli šťastnějším týmem domácí.

Poločasovou prohru stihli Jirny odvrátit

Nástup do utkání hostům vyšel na jedničku. Už v sedmé minutě se mohli radovat po brance Motyčky, který po závaru v šestnáctce domácích dokázal přehodit brankáře Motyčku a vlít Unionu do žil naději – 0:1. Jirny se pokoušely o rychlou odpověď, ale do koncovky je hosté příliš nepouštěli. Nicméně sami nebyli směrem dopředu o nic nebezpečnější. Tento stav trval do dvacáté třetí minuty, kdy se nad Unionem zatáhla mračna. Po rychlém úniku vyrovnal Dvořák1:1 a sotva se hosté nadechli k rozehrávce, lovili míč ze sítě podruhé. Dubský tečoval střelu jednoho ze svých spoluhráčů a dokonal bleskový obrat – 2:1. S Unionem to viditelně otřáslo a domácí byli rázem na koni, z následujícího kontrolování hry už ale další gól nevytěžili. Dali tak prostor hostům aby stihli ještě před odchodem do šaten vyrovnat, kdy využil nedůrazu obránců Janda a trefil se přesně do růžku Duchečkovy branky – 2:2.

Vítězná penalta pro Jirny, sestupová pro Union

Po poločase bylo na Unionu znát, že už nechce za žádnou cenu znovu inkasovat. Ve vstřelení branky jim zase naopak bránili domácí, který měli od úvodu druhé půle více ze hry. Hosté se po čase otrkali, ale ke změnám skóre stále nedocházelo ani na jedné straně. Zlomový moment tak přišel v sedmdesáté druhé minutě. Jeden z Unionských obránců se dotkl ve vlastním vápně rukou míče a ohlušující hvizd sudího Myšky vyvolal v hostech málem zástavu srdce. Míč si k exekuci postavil střelec prvního gólu Jirn Dvořák a nemýlil se – 3:2. To byla opravdu pohroma a času na její nápravu už moc nezbývalo. Union se snažil, tlačil se dopředu a jeho akce brzy přešly pouze v křeč, z níž už gól nepadl. Po zjištění výsledku Čáslavi tak bylo z jejich pohledu dokonáno. Minimálně na rok se bude v Novém Bydžově hrát divize. Unionu se stal osudným závěr sezony, kdy pětkrát po sobě nebrali ze zápasu ani bod a doputovali tabulkou až na sestupové pozice.

Autor reportáže: František Jaroš