--

--

Dvě branky Kalivody nestačily, výhru slaví Louňovice

0

S blížícím se závěrem sezony je jasné, že potřeba vítězit se u týmů ve středu tabulky snižuje. Ve hře není sestupové ohrožení a postup zůstává v nedohlednu. Podobný scénář nabízelo i utkání Louňovic se Zápami. Zápy však hrály svůj poslední zápas v této sezóně (poslední kolo mají předehrané) a nechtěli se s ní loučit prohrou. Navíc od Louňovic je dělil v tabulce jen dvoubodový rozdíl.

Rejhon rychle navázal na hattrick z minulého kola

Minulé kolo bylo pro Rejhona sváteční. Přece jen hattrick nevstřelíte každé kolo. A jak už napověděl titulek, Rejhon na svůj skvělý výkon navázal a to velmi brzy. Už v sedmé minutě dostal Rejhon na nohu míč v blízkosti velkého vápna. Do něj se hbitě přesunul a z úhlu překonal brankáře Doležala1:0. Louňovice byly i nadále lepší a hrozily i dál. V gól dokázal jejich snahu přetavit po necelé půl hodině hry opět Rejhon. Zápy si neporadily s rozehrávkou a o míč na půlící čáře lacino přišly a Louňovice si s rychlým brejkem poradily – 2:0. To už Zápy probudilo a hra se začala vyrovnávat. Kontaktní gól pak přišel těsně před koncem prvního poločasu a na starost si jej vzal David Kalivoda. Bývalý záložník pražské Slávie si udělal prostor mezi obránci soupeře a z dálky nádhernou střelou pod břevno překonal brankáře Štěpánka – 2:1. Tím také ukončil první poločas.

Slepené góly rozhodly o osudu utkání

Ve druhém poločase dlouho nic zajímavého nedělo. Ani jeden tým si nedokázal vytvořit výraznější převahu a na první šanci se tak muselo čekat až do šedesáté čtvrté minuty, kdy musel Doležal na poslední chvíli vytahovat Čepelákovu hlavičku mířící k pravé tyči. Podobný vývoj se nelíbil domácímu Mickovi, který se rozhodl jasně hostům ukázat, kdo že je na Louňovickém hřišti pánem. Starý perfektně napadal rozehrávku hostů, kteří v následném zmatku lacino přepustili míč Mickovi, ten si jej připravil ke střele a z hranice šestnáctky prostřelil vše co mu stálo v cestě - 3:1. Za pouhé dvě minuty už bylo o vítězi rozhodnuto definitivně. Doležal napřed ve stylu Manuela Neuera precizně vyběhl pro dlouhý míč až za velké vápno. Poté už se však mnohem méně precizně pokoušel přejít přes útočícího Štencla, který jej o míč připravil a pohodlně skóroval do prázdné branky- 4:1. Zápy se i nadále snažily, ale více než druhý Kalivodův gól ze své iniciativy vykřesat nedokázaly. Ten ale stál za to! Kalivoda přebíral míč na levé straně hřiště a pronikl s ním do vápna, kde se rozhodl pro klasický obstřel. Ten mu vyšel na jedničku a zvonící tyč přidala jeho gólu přívlastek anglický – 4:2. V divokém závěru ještě mohly i po páté inkasovat, tomu však zabránil jednou Doležal a dvakrát břevno. Tím skončilo v zápase vše zajímavé a Louňovice se tedy od Záp v tabulce přeskočit nenechaly.

Autor reportáže: František Jaroš