13.kolo, Plzeňský | Plzeň - Jih | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Vstiš doma vyprovodila Letiny s bůrem

0

Letiny se bodově mohly dotáhnout na Vstiš a vzdálit se tak dál od sestupových vod, to se ale nekonalo a Vstiš si s Letinama doma poradila vysoko 5:0 a utekla jim na šest bodů.

Gólový příděl načal už v desáté minutě Daniel Malý

Šedesát diváku si našlo v sobotu cestu do Vstiše na hřiště a kdo dorazil, tak se rozhodně nenudil. Letiny se v poslední době potýkají s obsáhlou marodkou a do Vstiše dorazily pouze v jedenácti hráčích. První gól padl po špatném odkopu hostujícího obránce, kdy trefil před sebou stojícího hráče Daniela Malého, kterému se míč odrazil ideálně na střelu a s chladnou hlavou umístil po zemi do brány a bylo to 1:0. Hra se po gólu vyrovnala a několik šancí přišlo na obou stranách, žádná však nebyla tak výrazná aby mohla vážněji ohrozit bránu. Ve 44. minutě už tomu bylo ale jinak a hosté mohli po trestném kopu vyrovnat, ale to se jim nepodařilo a přišel protiútok domácích a ti zvýšili na 2:0 zásluhou Martina Korčíka. Do konce poločasu už se nikomu gól dát nepodařilo a domácí šli gólem do šatny s klidným svědomím do kabin.

Letiny dostaly červenou kartu a bylo po zápase

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté a vytvořili si hned několik šancí, žádná ale gólem neskončila. V 62. minutě přišla důležitá chvíle zápasu, když hostující hráč Jan Pelíšek neudržel nervy na uzdě a dostal druhou žlutou kartu, za kterou viděl následně i kartu červenou.  V deseti hráčích si vytvořili hosté šanci, ale domácí gólman byl připraven a gól za svá záda žádný nepustil. Pak už přicházely jen šance a góly domácích. Nejprve se podruhé v zápase trefil domácí hráč Daniel Malý a zvyšoval na 3:0. O pět minut později se skóre měnilo znovu, tentokráte to byl Jan Pyrgal a zvyšoval na 4:0. Konečnou tečku zápasu dal Jakub Vodička, když se trefil v 87. minutě a stanovil tak konečný stav na 5:0. Domácí tak perfektně ukončili podzimní část a potěšili své fanoušky. Letiny jako tým s nejhorší obranou dostal hrůzostrašných 44 branek v podzimní části a to jim dává jasný cíl, nad kterým musí v zimní přípravě zapracovat.

SK Letiny
Vít Pikhart: „V podstatě se stalo to, co minulý týden a bylo nás na zápas přesně jedenáct a k tomu jsme dostali v 62. minutě červenou kartu. Domácí byli od úvodu aktivnější a po našich chybách se dostali do dvoubrankového vedení. Ve druhé půli jsme byli aktivnější, ale dostali jsme červenou kartu, i potom jsme měli ale dvě gólovky, ale jejich brankář je podržel. Potom už dávali góly jen domácí a to hlavně z brejků.“

TJ Družstevník Vstiš
M. Košan [-] - R. Švec [-] , R. Havlík [-] (46. J. Bohmann [-] ) , M. Švec [-] (68. P. Purdeš [-] ) , M. Korčík [-] (79. A. Ježek [-] ) , P. Švec [-] (34. O. Vodička [-] ) , T. Krejčí [-] , J. Vodička [-] , D. Malý [-] (86. J. Čmelínský [-] ) , T. Maday [-] , J. Pyrgal [-]

SK Letiny
M. Hop [-] - K. Hajšman [-] , J. Pelíšek [-] , V. Brašna [-] , M. Baxa [-] - V. Klasna [-] , V. Pikhart [-] , R. Přibáň [-] - R. Štádler [-] , Z. Hraběta [-] , J. Baumruk [-]

ŽK: 57. T. Krejčí , 64. J. Pyrgal - 57. V. Brašna , 62. J. Pelíšek , 66. R. Štádler . ČK: 62. J. Pelíšek .
Místo: Tráva. Počet diváků: 60. Rozhodčí: Rubáš Jakub - ŠVEC Petr (N), PEROUTKA Milan (N).