Union padl a boj o udržení ho nemine.

0

O tom kdo pro příští sezonu opustí vody ČFL, ještě není ani zdaleka rozhodnuto. Jisté ale je, že Union se po třetí porážce v řadě připojil mezi týmy, které budou čekat ještě velké tahanice o to, kdo nakonec bude moci oslavovat. V Králově Dvoře totiž neměl na body nárok.

Bradner svou mimořádnou aktivitu gólově nezúročil.

Hosté přijeli do Králova Dvora bojovat a určitě v sobě živili naději na bodový zisk. O to nepříjemnější pak pro ně byla studená sprcha v podobě vedoucí branky domácích hned v šesté minutě utkání. Navíc to byl gól pro ně poměrně nešťastný vzhledem k tomu, jak padl. Union bránil roh soupeře a vypadalo to, že bez větších obtíží. Ve vápně ale vznikla klasická fotbalová trma vrma, nikdo z hostů se neměl k odkopu a toho využil potově Krbeček, který zakončoval z bezprostřední blízkosti – 1:0. Dvě minuty na to se pokusil o individuální průnik Brandner. Jeho pokus sice skončil v rukavicích Nguyena, nicméně předcházející sólo mezi několika hráči si zaslouží velkou pochvalu. Ten samý hráč se dostal k dalšímu zakončení za pouhých pět minut. Míč po ostré přihrávce Šípka však nedokázal přesně usměrnit. A aby toho nebylo pořád dost, stejná dvojice úřadovala i po další pětiminutové odmlce. I do třetice zakončoval po Šípkově výzvě Brandner a i do třetice nebyl úspěšný, minul. Mohlo by se zdát, že tato tři zklamání jej zabrzdí v rozletu, ale opak byl pravdou. Z Brandnera skoro až sršela chuť rozvlnit síť a když to s Šípkem dvakrát nevyšlo, zkusil to znovu sám. I napodruhé se mu podařilo dojít až do vápna, tentokrát si na něho ale Nguyen už počíhal a o míč jej obral, ještě než stihl pomyslet na zakončení. O branky se ten den prostě měli starat jiní a mezi ně patřil i Martin Kraus. Po Brandnerově sérii se totiž dostal ke slovu znovu Krbeček, který ostře pálil z pravé strany. Nguyen, který mu svým výběhem silně zmenšil úhel, dokázal jeho pokus vyrazit. Ke vší své smůle to však bylo přímo na nohu právě Krause, který zakončoval do prázdné branky – 2:0. Za tohoto stavu pak rozhodčí první poločas ukončil.

Krbeček byl úspěšný i na podruhé a pečetil výhru.

Těžko říci, s jakou taktikou přicházeli hosté do druhého poločasu, jisté však je, že úspěšná příliš nebyla. Svou roli v tom samozřejmě sehráli i domácí Cábelíci, kteří zápas zkušeně kontrolovali. V neposlední řadě pak druhou půli ovlivnil i vysoký počet nepřesností a nevynucených chyb na obou stranách. Buď jak buď, oproti první tři čtvrtě hodince byla ta druhá z pohledu diváka rozhodně méně atraktivní. To se pokusil změnit kdo jiný než opět Brandner a jak jinak než opět individuálně. I tentokrát se dostal do slibné pozice a dokonce i dobře zakončil. Nguyen byl ale pro něho ten den nepřekonatelný a i tento jeho pokus tak zůstal bez gólové tečky. To u Krbečka byly karty rozdány naopak. Ten se sice nedostával do tolika příležitostí, zato však jeho akce končily gólově a tento fakt potvrdil i ve druhém poločase. Svůj druhý gól zakončoval celkem pohodlně na území mezi penaltovým puntíkem a malým vápnem - 3:0. Nguyen mu sice šel naproti, ale nárok neměl. Bude to už znít sice ohraně, ale přesto je nutno napsat, že skvělou přihrávku ke Krbečkovi vyslal dnes opět zmiňovaný Brandner a to, že předtím prošel opět mezi několika soupeři je snad zbytečné dodávat. Tento gól byl v podstatě tečkou za celým zápasem, protože po něm se už do finálního hvizdu sudího Makovičky nestalo nic, co by stálo zmínku. Cábelníci tak mohli jít slavit v čele s Krbečkem a Brandnerem, Union bude ještě muset zabrat.

Autor článku: František Jaroš