--

Vltavín jistotu vybojoval!

18. B. Abena , 26. L. Láncz , 37. B. Abena
0

V zápase domácího Vltavínu proti Chrudimi šlo domácím o jediné. Získat tři body a zajistit si i na příští rok účast v ČFL. Naproti tomu Chrudim okupuje poklidnou horní část tabulky a na Vltavín přijela po sérii pěti zápasů bez prohry v běžné hrací době.

Do půle bylo hotovo.

Hráči Vltavínu se na sobotní den asi dobře vyspali, protože od úvodních minut na zeleném trávníku dominovali. Své útočné snažení mohli využít už v sedmnácté minutě. Po jednom z centrů domácích došlo k teči a Chrudimský brankář Mrázek měl co dělat, aby stihl na tuto změnu zareagovat. Dlouho se však ze svého zákroku radovat nemohl. Jen minutu na to totiž musel vybíhat z brány do souboje s domácím útočníkem. U míče byl dřív a dokázal jej odkopnout, bohužel pro něho jen na nohu Martin Abeny, který jej ve výhodné pozici snadno obešel a pohotově zakončoval do prázdné branky – 1:0. Vltavín vycítil, že Chrudim je zranitelná a dál tlačil na pilu. Z jeho snahy vyplynul penaltový faul Dahoše a Lukáš Láncz jej potrestal přesným zakončením k levé tyči – 2:0. Mrázek sice směr vystihl a měl k míči blízko, střela však byla přesná a dostatečně razantní. Chrudim tou dobou byla už pomalu zralá na ručník a domácí fandové tušili, že je jen otázkou času, kdy padne definitivní úder. Nemuseli čekat příliš dlouho, radost jim totiž udělal dnes už podruhé Martin Abena. Z levé strany přiletěl do vápna centr a byl to právě on, kdo jej dokázal hlavou usměrnit za Mrázkova záda – 3:0. Tím byl zápas fakticky rozhodnut a hostující fotbalisté si mohli jít do kabiny vyříkat, co se to s nimi během prvních čtyřiceti pěti minut dělo.

Čtvrtý gól nakonec Vltavín nepřidal, Uvíra ve velké šanci minul.

Jak se dalo předpokládat, domácí se od začátku druhé půle nikam nehnali a zápas v klidu kontrolovali. Chrudim se sice pokoušela oproti první půli alespoň trošku ukázat něco ze svého útočného umění, s třemi góly na zádech jim však scházela potřebná lehkost. Za zmínku tak stojí pouze v nadpise předesílaná šance Uvíry. Ten totiž zcela zapomenut hostující obranou zakončoval v ideální pozici jen pár čísel vedle Mrázkovy branky. Domácí tak mohli po zápase oslavovat jistotu udržení, naopak hosté asi budou chtít na toto utkání brzo zapomenout.

Autor článku: František Jaroš