--

Obrat dokonán za šest minut a překvapení je na světě.

4. T. Mlynka , 73. T. Mlynka , 79. P. Váňa , 86. E. Týfa - 6. D. Tokar , 70. O. Kejha
0

Dvacet šest bodů a více než deset míst v tabulce. Takový rozdíl dělil druhý tým tabulky Jirny a jejich soupeře domácí Čáslav. Fotbal se ale hraje na góly a každý zápas může přinést překvapení. V Čáslavi se právě jedno takové překvapení zrodilo a tři vybojované body mohou mít v závěru cenu zlata. Boje o udržení se v ČFL totiž právě vrcholí a domácí se jich naplno účastní.

Klobásy se ještě ani neugrilovaly a skóre už se dvakrát měnilo!

Takový úvod utkání, jaký si oba celky pro místní diváky připravily, se příliš často nevidí. Hned ve čtvrté minutě totiž obrana hostů fatálně chybovala, neobsazený hráč Čáslavi se dostal k míči a místo zakončení ještě naservíroval precizní nahrávku Mlynkovi, který nechal vyniknout své technické schopnosti a skvěle přeloboval brankáře Poráčanina – 1:0. To se samozřejmě Jirnám vůbec nelíbilo a tuto nelibost přetavily v prakticky okamžitou odpověď. Dubský z pravé strany přesně odcentroval a Denis Tokar sice dal hlavou Stehnovi šanci, ten si na míč dokonce sáhl, z brány jej však vytlačit nedokázaů – 1:1. Diváci se tedy sotva stihli uvelebit na svých místech a utkání se v podstatě restartovalo. Ve zbytku prvního poločasu už branka nepadla, příležitostí k ní však bylo hned několik. Obzvláště domácí byli velmi aktivní a Jirny vůbec nepůsobily jako tým, který se pyšní druhým místem v tabulce. Poráčanin se tak musel v brance hodně ohánět, aby udržel pro svůj tým nerozhodný stav. Zuby si na něm vylámali postupně Kunášek i Vacek. Na druhé straně musel Stehno zasahovat proti Dubskému, Kejha pak ve velké šanci místo gólu do šatny vůbec netrefil branku. A šlo se do kabin.

Povolit – přitáhnout v režii Čáslavi nakonec fungovalo skvěle.

Hned v úvodu druhého poločasu prověřil Vacek Poráčanina, zda během poločasové přestávky neztratil koncentraci. Chvíli se už zdálo, že ano, nakonec se ale hostující brankář přece jen odrazil a dobře trefenou standardku zpacifikoval. I Stehno musel na druhé straně prokazovat svou pozornost při pokusu Pávka. Ten se dobře uvolnil ve středu hřiště a střílel sice z dálky, ale o to přesněji a razantněji. Gólovou radost tak přinesla až sedmdesátá minuta a užívali si ji vzhledem k dosavadnímu průběhu možná trochu překvapivě hosté. Kejha dostal na velkém vápně dostatek prostoru a přesnou střelou k tyči nedal Stehnovi ani čuchnout – 1:2. Čáslav se s tímto pro ní nepříznivým vývojem odmítala smířit a jen za tři minuty si tak připravila odpověď. Mlynka zůstal osamocen v levém rohu velkého vápna a z této pozice se nemýlil – 2:2. V následujících minutách na sebe strhl pozornost hlavní arbitr utkání Myška, který musel obhajovat několik svých sporných rozhodnutí. To pramenilo k situaci, kdy hosté v podstatě ani nenaskakovali do souboje s domácím Váňou, který tak mohl pohodlně zakončovat a strhnout vedení zpět na stranu svého týmu – 3:2 Pojistku měl na svých kopačkách pět minut před koncem Strnad. Jeho efektní pokus ze vzduchu se ale mezi tři tyče nevešel. Šanci vyniknout tak dostal Týfa, který potáhl míč od postraní čáry a křížnou střelou udělal tečku za celým utkáním - 4:2. Tou dobou totiž chyběly do konce slabé čtyři minuty, během nichž se už nic zásadního na hřišti nestalo. Jirny tentokrát svůj den neměly, naopak Čáslav udělala další krok k záchraně.

Autor článku: František Jaroš