--

--

Vyšehrad se doma s Čáslaví nepáral a diváci si rozhodně přišli na své.

0

Vyšehrad proti Čáslavi nebo -li tým, který nebojuje o postup a sestup mu nehrozí, proti týmu, který čeká boj o udržení do posledního kola. S tímto vědomím nastupovali hráči obou celků do utkání dvacátého devátého kola ČFL. Ke vší smůle pro Čáslav to byli nakonec šemíci, kteří v tomto zápase dominovali a zkomplikovali jí tak její snahu o udržení se v třetí nejvyšší soutěži naší republiky.

Poločas ve znamení neproměněné penalty i skvěle zahrané standardní situace.

Oba dva týmy přivítalo na stadionu Vyšehradu necelých sto padesát diváků, a ačkoli to zatím nevěděli, čekalo je čtyřicet pět minut plných fotbalového vzrušení. Oba dva celky se totiž do zápasu obuli hned od úvodních minut. Díky tomu mohl už v osmé minutě poprvé měnit skóre Vyšehradský Smolák, vylámal si však zuby na hostujícím brankáři Stehnovi. Na druhé straně se záhy pokoušel odpovědět Strnad, mířil však úplně mimo tři tyče. Sotva se diváci trochu uklidnili, mohli na svých místech opět poskočit. Hanuš byl ve vápně faulován a sudí Rais s hvizdem neváhal. Penalta! Vyzvat brankáře Stehna se vydal Vyšehradský Kratochvíl, bohužel pro něho v tomto souboji selhal a skóre tak zůstalo nezměněno. Zápas se po této akční dvacetiminutovce trochu uklidnil, to se ale mělo už ve třicáté třetí minutě opět změnit. Vyšehradský Hendych fauloval jen kousek před vlastním velkým vápnem a dal tak možnost Vackovi zahrávat přímý kop. A Vacek v tom měl jasno. Zamířil přesně pod břevno a nedal Procházkovi strážícímu branku šemíků žádnou šanci – 0:1. Čáslavští tak směřovali zápas k poločasové pauze s mírným náskokem svého týmu. To mělo však trvání pouhých pět minut. Kabele napřáhl z úhlu a trefil přesně k tyči – 1:1. Hosté znervózněli a začali pálit ze všech pozic. Tato snaha vygradovala velkou šancí Martínka, který však branku do šatny Vyšehradu nakonec neposlal. Jen dvě minuty na to selhal ve velké šanci i střelec úvodního gólu Vacek a definitivní tečkou za prvním poločasem pak bylo razítko do břevna, které měl na svědomí domácí Kratochvíl. Ten po neproměněné penaltě a ráně do břevna nešel do kabiny ani zdaleka tak veselý jak by si přál.

Po velkém třesku přišel klid, ale jen na krátko.

V prvním poločase se toho stalo mnoho obou stranách a bylo tak těžké odhadnout, jak může celé utkání dopadnout, úvodní minuty poločasu druhého však napověděly mnohé. Domácí byli aktivnější a hru víceméně kontrolovali, ačkoli se jejich pokusy (zatím) rozbíjely o zadní Čáslavské šiky. Ty si dokázaly dobře poradit s tvrdou střelou Kočího, v mnohem větší šanci jim pak pomohlo selhání Macháčka, kterého ke gólu vybízel Kratochvíl. Čáslav tak odolávala až do šedesáté čtvrté minuty, kdy přišla pohroma. Kunášek fauloval a fanoušci se mohli těšit na dnes již druhý pokutový kop pro Vyšehrad. K exekuci se tentokrát místo Kratochvíla postavil Macháček a díky přesné ráně k tyči nezklamal – 2:1. To byla pro Čáslav rána ze které jak se později ukázalo nedostala ani čas se vzpamatovat. Jen tři minuty po Macháčkovi se totiž vstřeleného gólu přece jen dočkal i smolař prvního poločasu Kratochvíl. Jeho hlavička po rohovém kopu tentokrát neskončila na brankové konstrukci, nýbrž v síti – 3:1. O osudu Čáslavi, která navzdory kvalitnímu výkonu v prvním poločase nedokázala v tom druhém dosud ani prověřit Procházku, tak bylo fakticky rozhodnuto. O zvrat se ještě pokoušel v sedmdesáté čtvrté minutě Mlynka, bohužel pro Čáslav ale přestřelil. Po této ojedinělé akci Čáslavi se musel předvést opět Stehno, který vychytal Kaláška. V případě Macháčkovi šance mu pak pomohl odmávaný ofsajd. V osmdesáté čtvrté minutě mu proti Noskovi nepomohlo už nic a ten tak mohl zblízka pohodlně zakončovat do odkryté branky – 4:1. V posledních minutách utkání se ještě pokusil provětrat Procházku Mlynka a na druhé straně vychytal Stehno ve velké šanci Rybaříka. Tím už byly dějiny celého zápasu dopsány a oba týmy se mohly vydat do kabin. V té Čáslavské příliš veselo být nemohlo, protože v boji o udržení je každý bod cenný a ačkoli papírově outsideři určitě doufali v lepší výsledek.