--

--

Sebejistým krokem k postupu. Zaútočí Bohemians na rekord?

0

Praha Střížkov - S přehledem první místo a krasojízda za postupem. I tak by se dala pojmenovat letošní sezona z pohledu týmu Bohemians. Díky komfortnímu šestnáctibodovému náskoku mohou Střížkovští nastupovat ke svým zápasům v naprostém klidu. Navíc pokud si stejnou výkonnost udrží až dokonce soutěže, mají dobrou šanci překonat bodový rekord třetí ligy (83 b.), který doposud drží Vlašim. Přesto souboj s Vyšehradem, který také okupuje nejvyšší příčky soutěže a sliboval zajímavou podívanou. Šlágr kola tedy mohl začít.

Šimákova kopací technika opět nezklamala.

Šemíci z Vyšehradu věděli jak těžké utkání je čeká. Přesto se do něho podobně jako právě Šemík do Vltavy po hlavě vrhli. A nechybělo málo aby se jim to vyplatilo. Bohužel pro ně však Kučera, který dokázal obejít i brankáře Brauneise trefil v dobré příležitosti jen tyč. A branková konstrukce sehrála svou roli i o pár minut později na druhé polovině hřiště. Kousek za vápnem byl faulován Michal Sedláček a k trestnému kopu se podle očekávání postavil zkušený Šimák. Svou technickou střelu poslal od břevna dolů do sítě a Bohemians poprvé v zápase slavili - 1:0. Vyšehradští se snažili o odpověď a hráli dobrý, dynamický fotbal. K větším šancím jim však stále krůček chyběl, soupeř bránil zkušeně. Ještě před odchodem do šaten mohli přidat druhý gól i domácí, střely Macháčka, Svátka ani znovu Šimáka svůj cíl tentokrát nenašly.

Pálení šancí Vyšehradu potrestal skóre pečetícím gólem Sedláček.

Do druhé půle přicházeli klidní hráči Bohemians a vybuzení hráči Vyšehradu bez jakýchkoli změn v sestavách. Střížkovští si nechtěli nechat znovu utéci začátek poločasu, přece jen ne vždy se dá na brankovou konstrukci spolehnout, snažili se proto spíše o přidání pojistného gólu. To se mohlo povést hned v padesáté minutě znovu Šimákovi a znovu z trestného kopu. I tentokrát mířil bývalý reprezentant do horního růžku brány, brankář Procházka mu ale tentokrát stihl zkazit radost a vyrazil míč na roh. To bylo na velkou část druhé půle ze strany Bohemians vše. Otěží utkání se totiž chopili aktivní hosté a ihned začali pracovat na misi jménem vyrovnání. Blízko ke gólu měl Kučera, který pálil v krátkém sledu hned dvakrát, bohužel pro něho bez dostatku přesnosti. Jen pár okamžiků po něm se do slibné příležitosti dostal po přihrávce Macháčka útočící Kabele. Ten ačkoli mířil lépe než Kučera, na připraveného Brauneise nevyzrál. Snad největší příležitost vyrovnat pak měl Smolák, který se již řítil sám na branku, poté co se dokázal odpoutat od dvou bránících hráčů. Svůj únik ale nedokázal přes vyběhnuvšího Brauneise s dostatečnou razancí zakončit. A tak když se neujala ani Macháčkova střela z velkého vápna, došlo v závěru utkání na jedno z nepsaných fotbalových pravidel "nedáš, dostaneš". Střídající J.Kučera posunul míč k rovněž střídajícímu Sedláčkovi, který už si s ním věděl rady - 2:0. Zbylých pár minut zápasu už pak proběhlo v klidné atmosféře a Bohemians si tedy připsali na cestě za titulem i rekordem další tři body. Šemíci se ale rozhodně nemají za co stydět, proti silnému soupeři se dokázali několikrát dostat do nebezpečných situací a jejich celkový herní projev ukázal, že jejich postavení v tabulce rozhodně není náhodné.