7.kolo, Jihomoravský | 1.A třída sk. B, 2015-2016

--

Šlágr kola pro Bučovice

16. D. Svoboda , 58. S. Hanousek , 73. M. Bil (p.) - 15. O. Skočík
0

V duelu celků pohybujících se na vrcholu tabulky rozhodl střídající střelec Bil.

První poločas utkání nerozhodl

Zápas hraný ve vysokém tempu celků z čela tabulky přinesl dva rozdílné poločasy. Úvodní půle přinesla hru, kterou trenéři nemilují, ale nad kterou diváci jásají- „nahorů dolů“ s množstvím šancí a dramatických situací před oběma brankami. Ve druhém dějství domácí celek rapidně zlepšil obrannou hru a postupně získal převahu ve středu pole. Hosty v této fázi hry prakticky do žádné šance nepustil a zatápěl jim nebezpečnými brejky.  Ty nakonec rozhodly zápas. Utkání se odehrávalo za hlasité divácké kulisy, což zápasu dodalo ještě větší grády. Plynulost hry však často narušoval až příliš úzkostlivý hlavní rozhodčí pan Pleskač.

Po úvodní „oťukávací“ pětiminutovce se v nedělním odpoledni konečně před důstojnou diváckou kulisou hrál svižný fotbal až do konce zápasu. Do vedení šli v 15. min hosté po nacvičené standartní situaci. Míč z přímého kopu  zahrávaný z poloviny hřiště přistál  na hlavě soupeře ve vápně, ten jej prodloužil na roh malého čtverce , kde jej do branky posunul Skočík-  0 : 1.  Nutno podotknout, že jak hlavičkující, tak zakončující hráči byli trestuhodně nekrytí. Domácí celek tento moment nesrazil na kolena a hned z následujícího rozehrání vyrovnali. To v 16. minutě nechytatelnou bombou napálil z patnácti metrů neposedný balon do šibenice Svoboda 1 : 1.  Od tohoto okamžiku střídala šance šanci na obou stranách hřiště. Brankář Hanák se blýskl  třikrát včasným vyběhnutím a zlikvidováním dubňanských šancí „tváří v tvář“. Na druhé straně se dvakrát po levé straně prosmýkl Handlíř. Jednou trefil vyběhnuvšího brankáře, podruhé nastřelil boční tyč. A to ještě Svoboda nevyužil dvou výborný šancí v blízkosti hostující branky. Hosté se dožadovali potrestání  domácího Ondráčka při běžeckém souboji s hostujícím forvardem před bučovickým vápnem. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Bil jako žolík nezklamal

Od začátku druhého poločasu bylo zřejmé, že domácí trenéři naordinovali svým hráčům  trpělivou hru ze zajištěné defenzívy s možností rychlých kontrů. Postupně Bučovští získali pevnou půdu ve středu hřiště. Oživení v útočné fázi přineslo zařazení Bila, na kterém se po  dvou ukázkových kolmicích mezi 66.- 71. min vyfauloval hostující gólman. Při druhém souboji  nabídl  penaltu pro Bučovice, kterou proměnily..  Ještě předtím se Bučovice ale v 58. min ujaly vedení. Po standartní situaci hostí se ve středu ztratil balón. Na půli hřiště přišel náš soupeř o míč, domácí podnikli rychlou útočnou akci po pravé straně. Míc přiletěl do vápna soupeře, kde jej stoper Hanousek pohotově uklidil do branky 2 : 1. Toto vedení bučovický celek pojistil v 73. min  z penalty nařízené za již zmíněný faul gólmana hostí na Bila. Ten ji s přehledem proměnil a zvýšil na 3 : 1 . Hosté i v deseti zkoušeli s výsledkem něco udělat, ale bučovská  obranná hra fungovala takřka bezchybně. Jejich aktivita však postupně uvadala. V našem vápně bylo rušno jen po standartních situacích, ale vysoké míče s přehledem sbíral domácí brankář. Hostí se do vážnější šance ve druhé části utkání nepustili. Konec zápasu si domácí celek zkušeně pohlídal a získal zaslouženě tři body. Při odchodu ze hřiště bylo na hráčích Dubňan patrné zklamání.

FC Bučovice
Ladislav Kachlík - trenér FC Bučovice: "V první půli to byl určitě moc zajímavý zápas pro diváka. Hrálo se nahoru-dolů, bez taktického držení míče na obou stranách. Poločas skončil spravedlivě smírně. Na úrovni zápasu bylo znát, že se střetli dvě mužstva z popředí tabulky. Ve druhé půli se mi zdálo,že hráčům hostujícího týmu docházel kyslík. My jsme díky dobré kondici a rovnocenné výměně hráčů v e druhém poločase dominovali ve všech herních činnostech. Získali jsme střed hřiště, vstřelili dvě branky a od vyloučení hostujícího brankáře jsme měli utkání pevně v rukách. Soupeře jsme ve druhém poločase do brankové šance nepustili a zaslouženě zvítězili. Tímto chceme i hráčům za odpracovaný výkon a fanouškům, kteří konečně dorazili v hojnějším počtu, poděkovat.“

FC Bučovice
M. Hanák [-] - P. Koudelka [-] , M. Handlíř [-] , M. Kachlík [-] (82. P. Vrábel [-] ) , O. Holásek [-] (89. T. Kachlík [-] ) , D. Svoboda [-] , J. Chadima [-] (56. M. Nový [-] ) , L. Štrublík [-] , J. Lazor [-] (46. M. Bil [-] ) , S. Hanousek [-] , V. Ondráček [-] (71. J. Legner [-] )

FK Baník Dubňany
T. Kokeš [-] - R. Štos [-] , O. Skočík [-] (72. R. Hruboš [-] ) , T. Pochylý [-] , J. Mokrý [-] , M. Soldán [-] (65. M. Horný [-] ) , D. Adamec [-] (84. P. Hlaváč [-] ) , F. Koryčánek [-] , D. Janík [-] , T. Wagner [-] , O. Krejčiřík [-] (78. L. Silný [-] )

ŽK: 32. J. Lazor , 69. M. Kachlík , 79. O. Holásek , 87. M. Bil - 60. D. Janík , 66. T. Kokeš . ČK: 71. T. Kokeš .
Hráči zápasu: M. Handlíř , M. Bil .
Místo: Bučovice. Počet diváků: 160. Rozhodčí: PLESKAČ Jiří - PAULÍK Martin, LAZAR Martin.