13.kolo, Jihomoravský | 1.A třída sk. B, 2015-2016

--

Bučovice doma opět vítězně

0

Bučovice prodloužily domácí neporazitelnost na 6 zápasů.

Před zápasem trenérské duo řešilo problémy se sestavou, neboť na marodku ke stále zraněnému  Hanouskovi přibyl Svoboda a nemocný Mikulášek. Z pracovních důvodů chyběl Lazor a na lavičku usedl ne úplně zdravý Nový Miroslav. Po oboustranně opatrné půlhodině Bučovice inkasovaly první branku. Ještě do konce poločasu domácí celek vyrovnal a skoro po celou druhou půli držel otěže zápasu pevně v rukou. A když v tomto dějství přidal ke třem brankám i další pohledné akce, odcházeli ti  nejvěrnější  fanoušci v příjemném dušičkovém odpoledni domů spokojeni.

První půlhodina nedělního odpoledne přinesla oboustranně opatrný fotbal s čekáním na soupeřovu chybu. Tu první udělalo domácí mužstvo a hosté ji hned gólově dokázali potrestat. Ve 22. minutě Handlíř, který ve druhé půli tuto chybu bohatě několikrát odčinil, nepřesně přihrál. Soupeř vystartoval k rychlému brejku. Míč dostal levý neobsazený halv, který na hranici šestnáctky udělal našemu bekovi kličku a do protisměru našeho brankáře přesně zakončil k tyči 0:1. Střelcem se stal David Havlík.Po obdržené brance hráči FCB přidali v útočné aktivitě, postupně získali převahu, za což byli ještě do poločasu gólově odměněni. Ve 37. min Martin Bil vybojoval míč, poslal do soupeřova vápna ostrý centr. Přes stopera se k zakončení protlačil Ondráček a svým důrazem akci gólově zúročil- 1 : 1. Po inkasované brance byl soupeř až do konce poločasu herně otřesen,  domácí hráči však v této fázi hry nebyli schopni jejich pasivitu gólově potrestat

Pavlovice bez šance

V úvodu druhého poločasu měli míč na kopačkách častěji hostující fotbalisté. Domácí celek se snažil o nebezpečné kontry. Hned  61. min. byl jeden z brejků  gólově úspěšný. Kachlík Marek vysunul kolmicí mezi stopery Handlíře Michala.  Ten se mezi obránci prosmýkl a tváří v tvář nedal soupeřově gólmanovi šanci a rozjásal podruhé prořídlou tribunu – 2 : 1.  Od tohoto okamžiku převzal celek FC Bučovice taktovku pevně do svých rukou a byl ještě zaslouženě dvakrát gólově odměněn. Soupeř znervózněl, začal faulovat, za což byl několikrát žlutě odměněn. V 67. min znovu ukázal stoperům záda Handlíř a uháněl sám na brankáře. Ten jeho střelu vyrazil před nebývale aktivního  Štrublíka,  před kterým zívala prázdná branka – 3 : 1. Od této chvíle herní převaha domácích ještě více vzrostla a kromě několika slibných šancí přišla  i gólová pojistka v podobě čtvrté branky. To si  v 67. min Štrublík s Bilem narazili míč, druhý jmenovaný jej z čáry nacentroval před klec. Tam sice na něj Ondráček ještě nedosáhl, ale Legner jej uklidil do sítě a zvýšil na 4 : 1. Do konce zápasu předvedl domácí tým ještě několik akcí, ale bez vstřelené branky.  Za pohlednou hru ve druhém poločase jsme byli odměněni zaslouženým vítězstvím.

FC Bučovice
Ladislav Kachlík - trenér: Před utkáním jsme kvůli rozrůstající marodce řešili několik otazníků v sestavě. Zápas začal oboustranně opatrně s čekáním na chybu. I přes obdrženou první inkasovanou branku jsem tentokrát věřil v naše vítězství, protože na klucích byla patrná větší chuť ke hře. Po hodině hry jsme soupeře zlomili vstřelením dvou branek v rozmezí několika minut a zápas dovedli k vysoké výhře. Druhý poločas naši svěřenci odehráli dle mého gusta a tímto jim chci poděkovat za předvedenou hru v této fázi zápasu. Musíme se připravit na nedělní zápas s nepříjemným celkem Rakvic a pokusit se nepřerušit vítěznou domácí sérii.“

FC Bučovice
M. Hanák [-] - P. Koudelka [-] (76. P. Vrábel [-] ) , M. Handlíř [-] , M. Kachlík [-] , M. Bil [-] , O. Holásek [-] , J. Chadima [-] (46. J. Legner [-] ) , L. Štrublík [-] , T. Kachlík [-] , r. chalabala [-] , V. Ondráček [-]

TJ Slavoj Velké Pavlovice
J. Chromek [-] - P. Springer [-] (58. Z. Kachyňa [-] ) , D. Petrásek [-] , M. Michna [-] , J. Šabata [-] , M. Záblacký [-] , J. Gremmel [-] (86. T. Ulica [-] ) , M. Jilka [-] , D. Havlík [-] , P. Kalužík [-] , T. Měřínský [-]

Hráči zápasu: M. Handlíř , M. Bil - Z. Kachyňa .
Místo: Bučovice. Počet diváků: 60. Rozhodčí: TICHÁNEK František - MAYER Petr, FLORIAN Jakub.