14.kolo, Královéhradecký | 1.B třída sk. B, 2015-2016

--

--

Trutnov si výhrou pohlídal postup i první místo v tabulce

0

Pátý Žacléř hostil třetí Trutnov a scénář zápasu byl jasně předurčen. Pokud chtěl Žacléř skončit v první čtyřce, tak by měl vyhrát, anebo zabodovat za dva body. Za dobré konstelace by Trutnovu mohl stačit i bod. Navíc to bylo derby, kde se obě mužstva dobře znají. Zápas to byl vyhecovaný od začátku do konce. Po tomto utkání se Trutnov dostal až na samotné čelo tabulky a kromě postupu do finálových bojů, si odveze i hezkou finanční prémii za první místo. Žacléř se bude muset připravit na jarní boje záchranu v 1.B.třídě.

Tato sezóna ještě nekončí! Zanedlouho budete moci na stránkách najít hlasování o sestavě podzimu! Vyčkejte a hlasujte pro svého favorita? Kdo se stane nejlepším hráčem podzimní části sezóny ve 14 denním hlasování?

První poločas rozuzlení nepřinesl

Zajímavostí zápasu byla rošáda hostů v sestavě, protože čekali na hráče, kteří hráli ranní zápas v Hradci Králové. Nakonec se jim povedlo dát jedenáct hráčů dokupy a mohlo se hrát. V první půli se nedělo nic zajímavého. Na těžkém terénu mužstva špatně kombinovala a místo fotbalu bylo vidět spousta soubojů. Ani jedno mužstvo si nevypracovalo žádnou šanci, snad jen dobře zahraný rohový kop Kárníkem na zadní tyč domácí branky by se dal nazvat pološancí. Nakopávané míče za obranu hostů posbíral s přehledem trutnovský strážce svatyně Votoček, který je na hostování v Trutnově ze Žacléře. První poločas tak skončil bez branek a obě mužstva očekávala, že v druhém poločase to bude lepší.

Dramatický druhý poločas zhatil naděje domácích na první čtyřku

Hosté se do druhého poločasu posílili o hráče béčka, ale domácí jako by to nabudilo a určitě byli v úvodu druhého poločasu nebezpečnější. Do první šance se dostal domácí Ondráško, ale Votoček ho vychytal. Z protiútoku zahrozil Šulitka, ale pro změnu ani netrefil bránu. V 58.minutě měl na kopačce jasný gól domácí Kovačík, ale Votoček ho fantastickým zákrokem vychytal. V 67.minutě mohl běžet sám na bránu domácí Ondráško, ale hostující stoper Wimmer ho fauloval a okamžitě vyfasoval červenou kartu. Vše od té doby hrálo do karet domácím, ale nevyšlo to. V 77.minutě se dostal k míči hostující Řehůřek a přesnou přihrávkou poslal do úniku Šulitku, který svým gólem otevřel stav zápasu na 0:1. Domácí na tento gól okamžitě zareagovali a po třech minutách bylo srovnáno. Domácí Kovačík se vřítil do vápna a překonal jinak bezchybného Votočka. Bylo srovnáno na 1:1 a domácí šli za vítězstvím. Jenomže při jejich gólovce opět začaroval Votoček a tak přišel trest. v 85.minutě  hostující Řehůřek poslal na bránu hostí možná střelu, možná centr, ale jistotou je že míč skončil za zády překvapeného gólmana Volhejna. O tři minuty později bylo pro domácí ještě hůř. Šulitka přihrál Kancokovi, který chytře obhodil vybíhajícího Volhejna, a hosté vedli 1:3. Hned vzápětí Žacléř snížil na 2:3, když Baše využil chybné rozehrávky Kancoka a překonal bezmocného Votočka. Hosté své těsné vedení až do konce uhájili a mohli se radovat z prvního místa v tabulce.

TJ Baník Žacléř
Spolupracovník redakce Jiří Popelka: Dnešní zápas o všechno dopadl lépe pro Trutnov. Fotbal mizerné úrovně, na špatném mokrém hřišti. Hold budeme muset potrénovat. Není co komentovat. Za stavu 1:1 jsme mohli vstřelit branku a postoupit. Špatným centrem Řehůřka, který skončil gólem, naše naděje pohasínali ...

MFK Trutnov C
Spolupracovník redakce Jaroslav Votoček: Vložili jsme do utkání více nasazení, důrazu, méně takové té ukřivděnosti a také jsme zvolili dobrou taktiku. Pochvalu zaslouží celé mužstvo, však to večer náležitě oslavilo. V neposlední řadě je třeba poděkovat fanouškům, myslím, že jich přijelo dobrých 25 a ti vytvořili dobrou kulisu. V tom spatřuji také rozdíl, naši fanoušci s mužstvem žijí, nečastují je nadávkami jako jinde. Na oplátku jsme jim dali první místo, i když to před sedmi koly nikdo nečekal. Ale pozor, zaslouženě. Do odvet jsme vstupovali s deseti body, od té doby jsme jich získali 15, když naším jediným přemožitelem byla Dolní Kalná, která paradoxně nepostupuje

D. Volhejn [-] - P. Ondráško [-] , T. Skála [-] (9. M. Těžký [-] ) , V. Herman [-] , J. Mádle [-] , R. Kovačík [-] , T. Knap [-] (90. D. Ernst [-] ) , J. Janata [-] (15. M. Gajdoš [-] ) , B. Hradecký [-] , D. Poláček [-] (64. P. Flechsig [-] ) , J. Baše [-]

J. Votoček [-] - V. Drtina [-] (73. D. Řehůřek [-] ) , P. Chvalina [-] (70. M. Kancok [-] ) , J. Jankovič [-] , R. Horáček [-] (46. O. Šulitka [-] ) , R. Wimmer [-] , M. Kulda [-] (46. P. Kučera [-] ) , Z. Doubic [-] , J. Zákravský [-] , O. Kárník [-] , L. Šimočko [-]

ŽK: 52. V. Herman - 18. J. Jankovič , 50. O. Kárník , 52. L. Šimočko , 90. J. Votoček . ČK: 67. R. Wimmer .
Hráči zápasu: J. Baše , R. Kovačík - J. Votoček , J. Zákravský .
Místo: Žacléř. Počet diváků: 80. Rozhodčí: Fryš Milan - KÁNSKÁ Blažena, KLEČKA Ivan.