14.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2023-2024

--

Jičín schytal doma výprask od Kozmic

85. O. Maňák , 86. J. Jurajda (p.) - 39. D. Mlýnek , 51. D. Mlýnek , 57. Š. Kania , 67. D. Mlýnek , 72. T. Herák , 79. T. Herák
14

Při podzimní derniéře sehrály oba týmy vyrovnanou partii, avšak nyní v úvodním jarním kole se zápas proměnil v jasnou záležitost Kozmic. Jejich výhru nad letošním nováčkem dirigoval kanonýr Mlýnek, který se podepsal pod pět branek svého týmu.

Jičín držel naděje jen poločas

Hosté si už v prvním poločase vypracovali několik slibných příležitostí. Nejprve se pěkným sólem prezentoval stoper Kalous, který svůj výpad zakončil nepřesnou střelou nad břevno. Vzápětí neproměnilo nadějné příležitosti ani útočné duo Kania s Mlýnkem. Oběma scházela větší přesnost v zakončení. Starý Jičín hrozil pouze po rohových kopech, ale příliš starostí brankáři a obraně Kozmic nenadělal. Hosté byli podstatně nebezpečnější, o čemž svědčila další neproměněná šance Mlýnka, kterou lapil domácí brankář Horák. Paradoxně tak mohl udeřit domácí Jičín. Po dalším rohu neodhadl kozmický brankář Černý trajektorii letu a jičínský Podešva už posílal míč do brány, kde na brankové čáře zachraňoval situaci stoper Kalous. Kozmice ale přeci jen odcházely do šaten s vedením. Kania vybídl uličkou do běhu Mlýnka a ten už další příležitostí nepohrdnul, protože předvedl pohledný lob přes gólmana - 0:1.

Kozmice si otevřely střelnici

Zkraje druhé půle přidal kozmický Mlýnek svou druhou trefu v zápase, když mu míč naservíroval na zlatém podnose parťák Kania - 0:2. Za několik minut si oba aktéři vyměnili své role. Asistující Mlýnek přihrál vzduchem Kaniovi, který se parádně trefil z voleje - 0:3. Jičínu se nedařilo prolomit obrannou hráz soupeře, navíc dírami v obraně nabízel protivníkovi úniky k smrtícím brejkům. Po jednom z nich si Mlýnek dokráčel pro svůj hattrick, když mu branku připravil opět asistující Kania - 0:4. Zkázu domácích dovršil v průběhu dalších minut dvěma trefami navrátilec Tomáš Herák. Na jeho první branku mu nesobecky přihrál Mlýnek - 0:5. Tu druhou pak přidal Herák po vlastním průniku a dvojnásobném zakončení přes brankáře Horáka ránou pod břevno - 0:6. Domácí fotbalisté dokázali v závěru utkání alespoň korigovat hrůzostrašné skóre. Nejprve snížil po pěkné individuální akci Maňák - 1:5. Zanedlouho se obrana Kozmic dopustila faulu ve vápně na pronikavšího Bartoně, načež Jurajda proměnil nařízenou penaltu a uzavřel účet zápasu - 2:6.

FK Starý Jičín
Jaroslav Hasal (trenér): "Dnes to byl od nás velmi špatný výkon. Soupeř nás vyškolil úplně ve všem. Kozmice hrály skvěle, byly důrazné, ostré, nebály se hrát souboje. K tomu mají velmi šikovné útočníky. Mohli jsme prohrát podstatně vyšším rozdílem, protože náš brankář chytil ještě dalších pět tutovek soupeře.

TJ Sokol Kozmice
Petr Kozelek (trenér): "Před zápasem jsme měli trochu obavy z toho, co bude, protože jsme neodehráli generálku. Ale nakonec jsme si mohli oddechnout a za konečný výsledek jsme určitě rádi. Ten vypadá jednoznačně, ale musím říct, že se nerodil vůbec jednoduše. I když jsme měli už v první půli jasnou převahu, domácí se drželi a mohli nakonec potrestat naše nevyužité tutovky. A kdo ví, jak by se pak zápas vyvíjel. Naštěstí jsme dali gól, který nás uklidnil a druhý poločas byl už čistě v naší režii"

D. Horák [-] - M. Šrom [-] , F. Bartoň [-] , M. Hrubý [-] , M. Štancl [-] (72. J. Charvát [-] ) , O. Maňák [-] , M. Myslík [-] (66. J. Hanzelka [-] ) , O. Horák [-] (66. P. Janovský [-] ) , M. Podešva [-] (66. J. Jurajda [-] ) , D. Polášek [-] , T. Petřkovský [-]

D. Černý [-] - O. Mokrý [-] , T. Ivánek [-] (60. M. Smrčka [-] ) , L. Lesniak [-] , G. Zvara [-] , R. Křižák [-] (60. T. Herák [-] ) , L. Kalous [-] , D. Mlýnek [-] (70. D. Hruška [-] ) , M. Hartmann [-] , T. Müller [-] (60. J. Halfar [-] ) , Š. Kania [-] (72. D. Bílý [-] )

ŽK: 36. D. Mlýnek .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: IVANSKÝ Lumír - BREZOVSKÝ Tomáš, PODRAZA Jaroslav.