19.kolo, Jihomoravský | Krajský přebor , 2023-2024

--

Hron rozhodl o vítězství nad Rousínovem - FOTO

6. P. Hron , 36. P. Hron - 55. M. Zbořil
5

Domácí Pohořelice navázaly na výhru v předchozím kole, tentokrát si domácí borci vyšlápli na Rousínov.

Utkání jsme začali aktivně. Už v 6.minutě se řítil útočník Dmytro Yatsyna sám na golmana. Hostující hráč ho fauloval na hranici vápna, dostal žlutou kartu. K rozehrání se postavila dvojice hráčů, levák Petr Horáček a pravák Patrik Hron. Druhý zmiňovaný vzal trestný kop na sebe a nedal golmanovi šanci, 1:0. Hosty jsme k ničemu nepouštěli a sami se tlačili do zakončení. To se nám však dařilo pouze po standardních situací. I my jsme se však nedostali do vážnější situace. Pak však přišla 36. minuta a po kombinaci na pravé straně se po výborném centru pod sebe dostal do zakončení opět Patrik Hron a přízemní střelou svým druhým golem zvýšil na 2:0. Do poločasu stojí za zmíňku ještě tutová šance Zbyňka Petráška, který hlavou netrefil bránu.

Do 2. poločasu jsme šli  stím, že nechceme inkasovat. Po několika chybách po sobě naší obrany jsme však inkasovali na 2:1. Běžela teprve 55. minuta. Od této chvíle se nehrál téměř kombinační fotbal. My jsme se zaměřili na bránění. Ikdyž se hosté snažili o vyrovnání, nepustili jsme je až do konce utkání do žádé vyložené šance. Dnes se nehrálo na krásu, ale o důležité vítězství se soupeřem, který moc branek nedostává. Získali jsme první tři body v jarní části soutěže na domácím hřišti, kde si celkově držíme druhou pozici mezi všemi týmy, zhodnotil trenér Zdeněk Matoušek