15.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2023-2024

Vodňany se podělily o body s Tatranem

25

Oba góly padly ve druhém poločase.

FK Vodňany
Tomáš Vokatý (hráč): První zápas po pauze je většinou složitý. Když se k tomu přidá vítr, zima a terén ve fázi údržby, tak první minuty zápasu nebyly moc koukatelné. Den předem jsme se poprvé dostali na trénink na naše hřiště, takže o nějaké výhodě domácího prostředí taky nemůže být řeč. Začali jsme zodpovědně a hráli, jak jsme si řekli. Prachatice s kvalitním kádrem nás nepřehrávaly a spíše hrozily nakoplými balony. Když míč chytil vítr, tak letěl a na to nějak nereagovaly a my vše sbírali. První poločas byl na šance a zajímavé situace chudý. Druhý poločas začal nejhůř jak mohl, inkasovali jsme gól. Prudkou střelu Honza Budín jen odrazil před sebe a soupeř míč dorazil do brány. 0:1. Nás to nijak ale nepoložilo a pokračovali jsme v naší hře, jen jsme začali přihrávat na větší riziko. Naštěstí máme Jardu Volmuta, který skvělou nahrávkou našel Sašu, ten se výborně uvolnil na vápně a střelou kolem golmana srovnal na 1:1. Dál jsme byli spíš my lepším týmem a jen škoda, že ze standardky nebo z nějaké šance jsme nedokázali dát vítěznou branku. V pátek jedeme do Kaplice a věřím, že další body přidáme.