16.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2023-2024

--

Spartak přetlačil na úvod jara Protivín

5. L. Gažák , 80. V. Pavel - 12. Z. Vorel (p.)
18

V sobotu došlo od 15:00 na zápas Trhových Svinů, které přivítaly Protivín. Oba soupeře od sebe dělily po zimní pauze čtyři body a jasný cíl domácích byl tento bodový deficit stáhnout na minimální rozdíl.

Nejprve rychlé góly, rozhodnutí až v závěru

Kdo nestihl v Trhových Svinech začátek utkání, mohl pouze litovat. Domácí se ujali vedení hned po pěti minutách hry, kdy první nebezpečnější protiútok přetavil Lukáš Gažák v gólovou radost Spartaku. Vedení však netrvalo dlouho, neboť ve 12. minutě nařídil sudí Kollmann za hraní rukou pokutový kop pro hosty, který s velkým přehledem proměnil Zbyněk Vorel

Stav 1:1 se přenesl až do druhého poločasu, ve kterém měli sice hosté převahu, chyběla však rychlejší kombinace, která by rozhodila pevnou domácí obranu. Spartak tak vyrážel do nebezpečných protiútoků. První sice ještě dokázal zlikvidovat brankář Pícha, na druhý však nedosáhl. Rozhodující trefu si nakonec připsal na své konto jedenadvacetiletý Vojtěch Pavel , který byl při vstřelení gólu na trávníku pouze osm minut. Protivín se ještě snažil podruhé v utkání vyrovnat, to domácí ale už nepřipustili.

Trhové Sviny tak nakonec zvítězily poměrem 2:1 a zapsaly si důležité tři body do tabulky.

TJ Spartak Trhové Sviny
Spartak Trhové Sviny: Doplníme...

FK Protivín
Václav Křišťál - předseda: V Trhových Svinech jsme nebodovali, protože jsme nedokázali překonat soustředěnou obranu domácích a dopustili jsme se několika chyb, které využili domácí k rychlým kontrům a vstřelení branek. Remíza by asi byla spravedlivější, ale na spravedlnost se ve fotbale nehraje. Vyhrává ten, který dá víc branek, a to byli obětavě bojující domácí.

K. Brůha [-] - O. Šafránek [-] , J. Tůma [-] (86. J. Gažák [-] ) , L. Gažák [-] (90. O. Kolář [-] ) , J. Macák [-] (72. V. Pavel [-] ) , L. Zítek [-] (77. A. Korčák [-] ) , M. Kodras [-] , R. Horelica [-] , D. Brůha [-] , O. Hruška [-] (66. J. Borek [-] ) , M. Chromčák [-]