12.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2023-2024

--

Slavkov si zastřílel v Litultovicích

9. D. Cahel , 34. D. Cahel , 42. D. Vícha , 44. M. Kostera , 65. T. Veselý (vl.) , 72. L. Ulrich (p.) , 77. B. Malček
14

Slavkov už po první půli vedl o čtyři branky. Vedení ve druhé části daůšími třema brankami navýšil.

Slavkov vedl o čtyři branky

Litultovice v derby zápase přivítaly mužstvo te Slavkova. A bylo to mužstvo hostů, které od začátku zápasu kralovalo na hřišti. Už po devíti minutách dostal Slunský v souboji jeden na jednoho balon pod sebe na Cahela, jenž krásně zakončil - 0:1. Domácí pak mohli srovnat, ale Steuer stál v ofsajdu. Ve 26. minutě dostal pěkný balon za obranu Filip Štýbar, který nastřelil pouze brankáře Toporčáka, a Slunský z dorážky pálil vedle. Za šest minut pak Filip Štýbar vysunul z levé strany Honku, který orazítkoval tyčku domácí branky. Ve 34. minutě poslal Honka balon na Dominika Víchu, jenž nabil balon pro Cahla, který nedal brankáři Toporčákovi žádnou šanci - 0:2. Ve 42. minutě našel Slunský krásným centrem na pětce Dominika Váchu, který s ledovým klidem zakončil - 0:3. V závěru poločasu pak ještě vyslal Dominik Vícha z hlouby pole míč na Kosteru, který zakončil podél padajícího brankáře Toporčáka - 0:4.

Slavkov vedení navýšil

Ve druhém poločase si Slavkov v poklidu hlídal svůj náskok, který ještě o tři branky navýšil. Dvacet minut po pauze si srazil ostrý centr Slunského do vlastní sítě Veselý – 0:5. V 72. minutě pak završil půltucet z pokutového kopu hostující brankář Ulrich, když byl předtím faulován v pokutovém území Slunský – 0:6. Zmar domácích pak dokončil třináct minut před koncem zápasu z trestného kopu zkušený Malček – 0:7. Domácí se do prvního ohrožení branky dostali až v 89. minutě, ale četsný úspěch nezaznamenali.

Litultovice jedou příští kolo do Vávrovic. Slavkov bude hostit Bohuslavice.

TJ Sokol Litultovice
Adam Haas (vedoucí týmu): Není co psát. Jediný moment, který stal za to a po kterém padla naše jediná branka, byl znehodnocen chybou asistenta rozhodčího pro údajný ofsajd. Je to po dvaceti letech hořké loučení. Čekal bych, že kluci ze sebe dostanou to nejlepší, aby mi předvedli, že jsem se mýlil anebo alespoň ukvapil, ale bohužel.

TJ Sokol Slavkov B
Adam Klement (asistent trenéra): Jeli jsme bez brankáře, ale konečně jsme se sešli po delší době na venkovním zápase v normální sestavě a podle toho to vypadalo. O zápase dost říká i to, že první šance domácích přišla v 89. minutě. Musím kluky pochválit, dneska nám to sice domácí dost ulehčili, ale makali jsme tak, jak to má být.

V. Toporčák [-] - T. Bartoš [-] (28. J. Honig [-] ) , S. Konečný [-] , J. Šrom [-] (71. M. Bělaška [-] ) , T. Steuer [-] (53. M. Hopp [-] ) , T. Veselý [-] , A. Džemla [-] , P. Fiala [-] , M. Varyš [-] (58. A. Mičkal [-] ) , O. Adamčík [-] , O. Doležel [-]

L. Ulrich [-] - D. Slavík [-] , B. Malček [-] , D. Kubala [-] , M. Soška [-] (72. Š. Rychlý [-] ) - A. Honka [-] , D. Vícha [-] (63. L. Soška [-] ) , F. Štýbar [-] (72. Š. Žilka [-] ) , M. Kostera [-] - D. Cahel [-] (63. O. Marek [-] ) , M. Slunský [-] (75. R. Konopka [-] )

ŽK: 49. T. Veselý , 61. A. Mičkal , 76. O. Doležel - 56. D. Cahel , 79. D. Slavík .
Hráči zápasu: D. Vícha , L. Ulrich .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: HENNIG Antonín - LAGAN Vojtěch, LAGAN Matěj.