8.kolo, Jihomoravský | Blansko | III. třída sk. A, 2023-2024

--

--

Kunštát se nepotkal s formou a daroval Moravanu všechny body

11

Svitávka rozjíždí vítěznou sérii a v Lysicích si poradila s Kunštátem. Skóre však mohlo vypadat jinak než jaké bylo výsledné, kdyby na začátku domácí proměnili svoji šanci.

Šacher obul střelecké kopačky

Zápas proti Kunštátu, jenž se hrál v Lysicích, byl rozhodně vyrovnanější než napovídá skóre zápasu. Hned v úvodu zápasu zahrozili domácí. Kunštátský útočník Šmerda, zcela nehlídán, ale hlavičkoval nad branku Moravanu. Kdyby vstřelil úvodní branku, vývoj zápasu by se nejspíše ubíral jiným směrem. Nestalo se. Moravanu se podařilo v průběhu první půle své šance proměnit. Zejména David Šacher obul střelecké kopačky a do přestávky daroval Moravanu vedení 0:2. Tomáš Kamenický ještě 2x orazítkoval tyč branky domácího gólmana.

Kosmeticky se upravilo skóre

Ve druhé půli domácí opět hrozili a zápas nebyl vůbec rozhodlý. Soustředěným výkonem, ale Kunštát do žádné vážnější šance hosté nepustili. Asi 20 minut před koncem se ji, podařilo vstřelit 3. branku. Jmenovitě se hned po svém vystřídání prosadil z dorážky Lukáš Bureš. Třetí gól zápas definitně rozhodl. V závěru přidali hosté ještě dvě branky. V posledních vteřinách už polevili v koncentraci a nechali skórovat také domácí, kteří kosmeticky upravují na 1:5.

Svitávka
Martin Pavel (trenér a brankář): Druhá výhra v řadě pro nás znamená posun tabulkou vzhůru. Teď náš čeká série 3 domácích zápasů, kde bychom chtěli maximálně bodovat.