10.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2023-2024

Dolní Rožínka pohodlně vyhrála i přes brzký inkasovaný gól

20

V 10. kole se v Radostíně představila Dolní Rožínka

Brzký domácí gól, dominance hostů

Domácí už po dvou minutách zaskočili svého soupeře. Po centru, vyhrané hlavičce a dvou přihrávkách se dostal k míči útočník Rostislav Večeřa, který tak vstřelil první gól tohoto zápasu do prázdné brány. Hosté se tohoto momentu nezalekli a o chvíli později začali plnit roli favorita. Od 10. minuty se domácí bránili na vlastní polovině a jenom díky skvělému domácímu gólmanovi gól nepadl. Jenže v 17. minutě už i on nezabránil brance, když Pavel Pokorný ve vápně hezkou nahrávkou našel Jana Veselského a ten nedal šanci Dupalovi. Hosté se hnali za dalšímí góly, jenže se opět zaskvěl domácí kapitán nebo Dolní Rožínka netrefila zařízení. Ve 39. minutě se hosté podruhé radovali, když po faulu domácích rozehrával standartní situaci Veselský, na malém vápně našel Pavla Bartoňka a ten tak otočil skóré ve prospěch hostů. Ve 46. minutě hosté nakrátko rozehráli rohový kop, když centr Pavla Pokorného si srazil do sítě Jiří Willisch. Dolní Rožínka tak vyhrála 1. poločas 3:1.

Dva góly hostů

Domácí poslali do druhé půle mladé hráče, ti měli za úkol udělat drama ze zápasu. Jenže hosté výborně bránili a vyráželi tak z toho do protiútoků. Jeden z těchto protiútoků dokázal gólově zužitkovat v 64. minutě Pavel Pokorný, který tak dal pařičný klid hostům. Poté se hra více přiostřila a hrálo se mezi vápny, což hostům vyhovovalo. V 86. minutě zkusil sólo akci Čermák, byl sice zastavený, ale jen za pomoci faulu. K přímému kopu se postavil Pavel Vondruška a přes zeď dal nádherný gól. Dolní Rožínka i přes rychlý domácí gól tak bere z Radostína všechny body a vrací se tak na vítěznou vlnu.

TJ Baník Dolní Rožínka
Zdeněk Horák - brankář: Brzké vedení domácích nás nepoložilo. Kombinačním fotbalem jsme domácí přehráli a zaslouženě vyhráli a nebýt skvělého Dupala v brance domácích, mohlo být skóre ještě větší.